В Ашані та Комфі виник дефіцит персоналу - у чому причина

Читать на русском

У січні 2023 року на одну вакансію в ритейлі претендувало п'ятеро людей

Читать на русском
Ашан
Для роботи в найбільших торгових мережах України не вистачає чоловіків

У січні 2023 року на одну вакансію в ритейлі претендувало п'ятеро людей

Найбільші торгові мережі України зіткнулися з кризою персоналу. Для роботи в Ашані та Комфі не вистачає чоловіків. Серед основних причин – виїзд за кордон, падіння споживчого попиту і небажання офіційного працевлаштування. Про це 20 лютого повідомляє Forbes Ukraine. 

Основна проблема – у напрямах роботи, де потрібні чоловіки призовного віку. У січні 2023 року на одну вакансію в ритейлі претендувало п'ятеро людей. Протягом року кількість претендентів невпинно падала, поки не досягла позначки 2,1 людини на одну вакансію у грудні. Таким чином у грудні 2023 року кількість вакансій у ритейлі відновилася на 94% до довоєнного періоду. Чоловіки не хочуть офіційно оформлюватися на роботу, бо компанії подають інформацію до територіального центру комплектування.  

Штрафи за порушення роботи з П/РРО

Податкова служба виписала 29 753 штрафи за порушення при використанні П/РРО на загальну суму 1,65 мільярда гривень за неповний 2023 рік. Це вже утричі більше, ніж за весь 2021 рік, повідомляє Опендатамедіа. Загалом 287,4 тисячі РРО та 554,6 тисячі П/РРО працює в Україні станом на початок грудня 2023 року. Сплеск встановлень П/РРО торік припав на вересень — +15% за місяць.

Як зазначають в українській компанії з автоматизації закладів Poster, більшість підприємців до останнього була не готова до повернення перевірок. Запит на П/РРОстрімко виріс в останній тиждень вересня – в 1,5-2 рази від звичайного. Це пов'язано зі скасуванням у жовтні 2023 року мораторію на перевірки наявності касових апаратів. Наразі кількість "кас у смартфоні" майже вдвічі перевищує кількість звичайних. Порівняно з листопадом 2021 року кількість П/РРО зросла у 4 рази, а кількість РРО зменшилася на 5%.

Розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.