В Дії найближчим часом з’являться нові послуги: які саме і коли це станеться

Читать на русском

Михайло Федоров анонсував нові послуги в застосунку Дія і розповів, що урядовці конкурують, щоб першими впровадити електронні сервіси

Читать на русском
Дія
В Дії з'являться нові послуги

Михайло Федоров анонсував нові послуги в застосунку Дія і розповів, що урядовці конкурують, щоб першими впровадити електронні сервіси

Зараз у застосунку доступні 14 цифрових документів та більше ніж 30 сервісів, а на порталі — понад 100 послуг. Проте найближчим часом в Дії з’являться нові послуги. Про це 12 лютого повідомив Урядовий портал, посилаючись на інтерв’ю віце-прем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова виданню Liga.net.

Михайло Федоров розповів, що чотири роки тому в Україні запустили Дію, яка згодом стала взірцем та основою зокрема для естонського застосунку mRiik.

"Ми поставили собі амбітну мету — побудувати найзручнішу цифрову державу у світі. І за цей час нам вдалося пройти той шлях трансформації, який деякі країни проходили 20 років. Половина цього шляху — в умовах повномасштабної війни", – сказав міністр.

Завдяки Дії цифрова трансформація стала поп-культурою, а урядовці конкурують, щоб першими впровадити електронні сервіси. Більшість послуг можна отримати в кілька кліків у смартфоні. У Дії вже доступні понад 90% найзатребуваніших сервісів.

Михайло Федоров анонсував, які послуги в застосунку з’являться найближчим часом:

  • Розмитнення авто в Дії. Це один з найбільш довгоочікуваних сервісів, який зробить процес розмитнення прозорим та швидким, без будь-яких суб’єктивних рішень з боку митниці та людського фактора. Для розрахунку ціни враховуватимуть лише сталі характеристики, на які не може вплинути митник.
  • Онлайн-шлюб у Дії. Завдяки послузі українці зможуть одружуватися навіть не виходячи з дому. Чи навіть, якщо перебувають у різних містах зі своїми коханими.
  • Сервіси для ветеранів. Нададуть можливість отримати онлайн-статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України.
  • Кабінет пацієнта і медичні пуші. Сервіс дозволить зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) через Дію, а потім вибрати лікаря та підписати декларацію. Крім того, повідомлення від ЕСОЗ надходитимуть ще й у Дію.
  • Відкритий код Дії. Допоможе експортувати застосунок в інші країни та супроводжувати його інтеграцію. Крім того, дозволить IT-спільноті долучитися до аналізу коду й пропонувати зміни чи покращення.
  • Більше документів у застосунку. Зокрема, освітні атестати і дипломи, актові записи цивільного стану про народження, зміну імені, шлюб та розлучення. Окрім свідоцтва про народження дитини, у батьків відображатиметься і власне, а також дітей старше за 18 років.
  • Дія.Підпис для юридичних осіб. Найзахищеніший електронний підпис стане доступний і для бізнесу. Це допоможе пришвидшити процеси та зробити прозорими дії підприємців.
  • Дія для партнерів. Новий сценарій інтеграції, який дасть змогу партнерам авторизувати користувачів Дії з отриманням ПІБ, номера телефону і пошти.

Окремо буде створено лендінг, де потенційні партнери зможуть ознайомитися з усіма сценаріями інтеграції та вибрати для себе варіант упровадження Дії.

У нашому інтерв'ю з Олексієм Гончаренком ми з'ясували, які правки очікувати у запропонованому законопроєкті про мобілізацію. Ми не оминали тему боротьби з  ухилянтами і дізналися, чому агресивний підхід не завжди є найкращим в цій сфері. Детальні відповіді від народного депутата вже скоро! 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.