В Пенсійному фонді не зарахували частину стажу: як добитися права на пенсію

Жінка не могла вийти на пенсію за вислугою років, оскільки Пенсійний фонд не зарахував їй вісім років спеціального стажу, допомогли юристи

Пенсія
Пенсіонери-ВПО мають право на безоплатну юридичну допомогу

Фахівці Безоплатної правової допомоги допомогли жінці, якій Пенсійний фонд не зарахував 8 років стажу. Вона все життя пропрацювала в дитячому садочку, проте не могла вийти на пенсію за вислугою років. Про ситуацію написали 10 червня на Соцпорталі.

Пенсійний фонд не зарахував жінці, яка все життя пропрацювала в системі дошкільної освіти, вісім років спеціального стажу. Поновити право жінки вдалося завдяки її зверненню за безоплатною правовою допомогою. Оскільки жінка має статус внутрішньо переміщеної особи, вона має право на безоплатне представлення її інтересів в суді.

«Три роки роботи в дитячому садочку колгоспу не врахували, бо відсутня довідка про встановлений мінімум та фактично відпрацьовані вихододні. І ще п’ять, бо в трудовій книжці була зазначена посада методист, а вона не передбачена переліком, що дає право на пенсію за вислугу років», - пояснили юристи.

Фахівці зазначили, що в Пенсійному фонді не врахували всіх записів, зроблених в трудовій книжці.

Зокрема, запис щодо прийняття на роботу на посаду методиста було визнано недійсним, про що зазначено у трудовій книжці. Натомість змінено на посаду вихователь-методист. А щодо періоду роботи вихователем в дитячому садочку колгоспу, то в трудовій книжці є відповідний запис, що підтверджує стаж. Тож додаткових документів для підтвердження не потребує.

Юристи наголошують, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а підтвердження трудового стажу на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами можливе лише у випадку її відсутності або відсутності в ній записів. Суд позов до ПФУ задовольнив повністю.

Хто зможе у 2024 році вийти на пенсію у 60 років, а кому доведеться почекати

Українське законодавство передбачає, що можна вийти на пенсію за віком у 60 років як чоловікам, так жінкам. Однак не всі мають можливість скористатися цим правом у цьому самому віці. 

Однією з умов для отримання пенсії у віці 60 років  є наявність страхового стажу тривалістю не менше 31 року. У разі недостатнього стажу, особі доведеться виходити на пенсію пізніше.

У разі недостатньої кількості страхового стажу, вийти на пенсію можна у 63 роки чи 65 років. Для виходу на пенсію за віком у 63 роки достатньо мати 21 рік стажу, а для виходу на пенсію у 65 років – 15 років.

Проте ці вимоги будуть застосовуватися лише в 2024 році; після цього періоду кількість необхідних років страхового стажу для отримання пенсії буде поступово зростати до 2028 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube