В перший день весни курс долара і євро знизився: НБУ встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 1 березня

Читать на русском

Як змінився курс валют 1 березня 2024 року, і яким буде курс долара в березні

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 1 березня 2024 року
Обмін валют

Як змінився курс валют 1 березня 2024 року, і яким буде курс долара в березні

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п’ятницю, 1 березня. Згідно з даними регулятора, і американський долар, і європейська валюта впали в ціні. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

За інформацією НБУ, курс долара США встановлено на рівні 38,05 гривні. Це на 16 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 41,20 гривні. Це на 9 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 1 березня 2024 року:

  • Долар США - 38,05 гривні;
  • Євро - 41,20 гривні;
  • Польський злотий - 9,54 гривні;
  • Швейцарський франк - 43,21 гривні;
  • Юань - 5,29 гривні.

Водночас варто пам’ятати, що в пунктах обміну валют ціни можуть значно відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, в середньому купівля долара США відбувається за курсом 38,40 гривні, а продаж - 38,49 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 41,70 гривні, а продаж - 41,85 гривні.

Що буде на валютному ринку у березні 2024 року

Раніше начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий ділився своїм прогнозом. Він зазначив, що в березні зміни на валютному ринку будуть практично щодня. Експерт пояснив, що йдеться також про дотримання режиму "керованої гнучкості" на міжбанку з вільним курсоутворенням, але з періодичним втручанням регулятора для досягнення балансу між попитом і пропозицією. Банкір додав, що обсяги фінансових вливань навряд зміняться: вони, скоріше за все, залишаться на рівні 2,5-3 мільярда доларів. Очікуваний крок зміни на міжбанку залишиться в межах 0,2 гривні, до 0,5 гривень в комерційних банках, до 0,7 гривні в обмінних пунктах.

"Загалом ситуація на ринку буде вкрай схожою на січнево-лютневу. Це стосується не лише стратегії НБУ, а й інших взаємозв'язаних факторів, що формуватимуть ринок", - вважає Лєсовий.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.