На розгляді судів знаходиться низка проваджень щодо працівників ТЦК, які вносили до Реєстру Оберіг неправдиві дані стосовно військовозобов’язаних
Начальник відділення військового обліку та бронювання ТЦК вносив неправдиві відомості до Реєстру військовозобов’язаних «Оберіг». Це випливає з постанови Київського районного суду Одеси від 3 липня 2024 року. Детально про цю та інші справи, які розглядають суди в різних регіонах країни стосовно працівників ТЦК, пише Судово-Юридична газета.
У провадженні слідчого відділу Одеського райуправління поліції перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024162480000237 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК.
«Справа полягає у тому, що начальник відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ТЦК, маючи права доступу до автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг», а також інформації, що обробляється в «Оберіг», вносив туди неправдиві відомості. А саме сприяв громадянину в знятті з військового обліку. Так, знаходячись на своєму робочому місці у приміщенні ТЦК, несанкціоновано здійснив зміни в обліковій картці військовозобов`язаного в інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг» щодо нібито непридатності до військової служби з виключенням чоловіка з військового обліку на підставі не існуючого висновку позаштатної військово-лікарської комісії, про що також відсутній запис у книзі протоколів засідання ВЛК з медогляду», - йдеться в матеріалах справи.
8 липня 2024 року слідчий суддя Галицького райсуду Львова розглянув клопотання прокурора про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту стосовно підозрюваного у кримінальному провадженні від 5 квітня 2024 року (справа № 461/3545/24) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 362 КК.
Підозрюваний був оператором відділення військового обліку та бронювання сержантів та солдатів запасу, який мав зобов`язання вносити відомості до електронних форм облікових карток військовозобов`язаних з перевіркою відповідності персональних та службових даних. А також вносити зміни до персональних та службових даних військовозобов`язаних на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій; переглядати статистичні відомості реєстру військового комісаріату; знищувати повторні записи з реєстру.
«Маючи безперешкодний доступ до ПЕОМ, розташованого у приміщенні ТЦК у вигляді отриманого персонального ключа електронного цифрового ключа до ЄДРВ АІТС «Оберіг», використовуючи власний ідентифікатор доступу, вчинив несанкціоновані зміни інформації, яка обробляється в Єдиному державному реєстрі військовозобов`язаних «Оберіг» шляхом несанкціонованого внесення відомостей. А саме створення дублікатів облікових карта громадян, а також внесення змін у облікову карту громадянина шляхом зміни персональних даних громадянина. Так він створив дублікат облікової карти на ім`я громадянина та додав до неї персональні дані, після чого додав військове звання та облікові дані та перевів облікову карту до картотеки «картотека виключених з військового обліку (визнані ВЛК непридатними до військової служби)» та додав інформацію щодо медогляду. Також він редагував інформацію щодо медогляду», - вказано в ухвалі суду.
15 липня 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва виніс ухвалу по справі №761/23647/24 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.114-1, ч.3 ст.362 КК.
Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що громадянин, будучи військовослужбовцем, маючи доступ до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів «Оберіг», використовуючи своє службове становище, вніс зміни в облікову картку громадянина в Реєстрі «Оберіг».
Зокрема, у графі «в розшуку» проставив «Ні»; у розділі «Медогляди» додав медогляд «висновок 40а», у розділі «Військовий квиток» додав інформацію про серію квитка і номер, встановив відмітку «Визнані ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку».
«Несанкціоновані зміни інформації, яка знаходиться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів «Оберіг», здійснювалися неодноразово. Крім цього, використовуючи особистий ключ доступу до «Оберіг», вніс неправдиві дані стосовно громадянина України про непридатність останнього до військової служби з виключенням із військового обліку, що слугувало безперешкодному перетині державного кордону України останнім», - йдеться в ухвалі суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.