Рада у грудні минулого року ухвалила законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу, 16 серпня 2024 року він набрав чинності
З 16 серпня пацієнти, які потребують ліків на основі медичного канабісу, зможуть отримати такий вид знеболення. Перелік хвороб і станів, коли людині можуть призначати ліки на основі медичного канабісу, затверджений законом.
У світі медичний канабіс успішно застосовують для усунення побічних ефектів хіміотерапії, при хронічному болю, глаукомі, анорексії, розсіяному склерозі, шизофренії, епілепсії, різноманітних психозах тощо.
"Такі препарати не мають побічних ефектів, як інші наркотичні знеболювальні або психотропні засоби. Ліки на основі медичного канабісу дозволені у 56 країнах світу, зокрема Великій Британії, США та Канаді", - зазначають спеціалісти.
Питання легалізації канабісу актуалізувалось на початку повномасштабного вторгнення, адже маючи знеболювальний та заспокійливий ефекти, препарати на основі медичного канабісу можуть допомогти під час лікування посттравматичних стресових розладів, тривожних станів, при ампутаціях кінцівок.
Відтепер пацієнти, які цього потребують, зможуть отримати такий вид знеболення. Є затверджений перелік хвороб і станів, коли людині можуть призначати ліки на основі медичного канабісу.
Що передбачає “легалайз”:
Законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій і науковій діяльності.
Всі дані вноситимуться до єдиної електронної системи обліку. Аби вирощувати, зберігати, транспортувати та продавати в аптеці медичний канабіс, треба буде отримати ліцензію від Нацполіції. Згідно із законом, відпускати такі ліки можна буде виключно за електронним рецептом лікаря відповідно до медичних показань пацієнта.
Президент Володимир Зеленський підписав цей закон ще 15 лютого. Даний документ легалізує обіг рослин коноплі у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Основна мета закону - створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни. За даними окремих нардепів, в Україні сьогодні понад шість мільйонів людей потребують такого лікування.
Раніше, 21 грудня 2023 року, Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про легалізацію медичного каннабісу, який намагалися заблокувати окремі депутати. Міністерство охорони здоров'я вважає легалізацію медичного каннабісу в Україні "історичним рішенням" у сфері охорони здоров'я.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.