Канабіс виключили зі списку тяжких наркотиків – рішення уряду України

Читать на русском

Кабмін вніс зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у зв'язку з легалізацією медичного канабісу

Читать на русском
Кабмін, канабіс
Канабіс має у складі сотні унікальних канабіноїдів та речовин

Кабмін вніс зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у зв'язку з легалізацією медичного канабісу

Кабінет міністрів виключив канабіс зі списку тяжких наркотиків. Постанова також дозволяє культивування рослин роду коноплі для промислових цілей. Про це 24 травня пише LIGA.net.

Зміни виключають канабіс, смолу канабісу, екстракти та настоянки канабісу зі списку "Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено", а ТГК (тетрагідроканабінол) – зі списку "Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено".

"Канабіс має у складі сотні унікальних канабіноїдів та речовин. З усіх відомих речовин, що є в рослині канабіс, тільки тетрагідроканабінол та його ізомери мають психоактивний ефект. Інші канабіноїди не впливають на психічний стан, але можуть мати суттєвий позитивний вплив на перебіг деяких захворювань. Вживання непсихоактивних канабіноїдів не призводить до звикання та використовується у медицині", – йдеться у коментарі МОЗ.

Тепер канабіс є у списку рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких допускається для використання в навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, у виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування в медичній практиці.

Зміни набирають чинності з 16 серпня 2024 року. Постанова також дозволяє культивування рослин роду коноплі для промислових цілей за умови, що у висушеній соломі концентрація ТГК не перевищує 0,2%. З 16 лютого 2027 року гранично допустимий вміст ТГК буде підвищений до 0,3%.

Нагадаємо, 21 грудня 2024 року Верховна Рада проголосувала за легалізацію медичного канабісу в Україні.

У Німеччині легалізували канабіс

З 1 квітня німці віком 18 років і старше можуть носити з собою до 25 грамів каннабісу для власного споживання.

Новий закон декриміналізує зберігання та вирощування наркотиків у домашніх умовах з 1 квітня. Відтак, особи від 18 років зможуть носити з собою до 25 грамів каннабісу для власного споживання та зберігати до 50 грамів у будинку, а також вирощувати вдома до трьох рослин.

Як пише видання Politico, також можна буде відкривати канабіс-клуби, де дозволено вирощувати та реалізовувати рослини на обмеженій основі. У клубах може бути до 500 членів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.