Для експертів-аналітиків у Кабміні, парламенті та ОП визначили окрему процедуру відстрочки від мобілізації

Кабмін змінив порядок надання відстрочок чиновникам-експертам, які аналізують нормативні акти в Уряді, Верховній Раді та Офісі Президента

Мобілізація, бронювання
Законодавець виділив «експертів» та «айтівців» в окрему категорію заброньованих

Закон про посилення мобілізації увів нову категорію осіб, яким безумовно надається право на відстрочку, фактично прирівнявши їх до осіб з інвалідністю. Це деякі державні службовці, які аналізують нормативні акти в Уряді, Верховній Раді та Офісі Президента. Детально про це пише 24 травня Sud.ua.

Йдеться про державних чиновників, які готують висновки до проектів нормативно-правових актів, проводять їх фахову, наукову, юридичну експертизу та експертизу прийнятих нормативно-правових актів.

А також - державних службовців, які безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій, роботи з розроблення програмного забезпечення, адміністрування баз даних, впровадження та підтримки новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в органах, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

"Тобто, окремо без будь-якого ліміту в 50% бронюються чиновники, які працюють з проектами документів та ухваленими законами і постановами, а також «айтівці» у вказаних органах", - зауважуть експерти видання.

Цих держслужбовців виділили в окрему категорію, на відміну від інших чиновників, які тепер бронюються лише наполовину (категорії «Б» та «В»).

Порядок надання відстрочок «експертам» та «айтівцям» визначений у Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженому постановою Кабміну від 16 травня №560. Уряд додатково вніс зміни у цей порядок постановою від 21 травня №591.

Так, для отримання відстрочки вони мають подати:

  • довідку про займану посаду,
  • витяг із наказу (розпорядження) про призначення на посаду, завірені Державним секретарем міністерства, уповноваженою особою Офісу Президента, Апарату Верховної Ради.

Разом з тим, виникає певна нормативна неясність з точки зору, чи мають вони особисто подавати ці документи або ж це за них робить керівник відповідного органу.

Справа в тому, що згідно Постанови стосовно заброньованих на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому КМУ, і які перебувають на спеціальному військовому обліку, клопотання до комісії ТЦК подається керівником органу. 

Однак стосовно експертів та айтівців, що працюють в ОП, міністерствах, Верховній Раді  визначено лише перелік документів, які підтверджують відстрочку, але хто саме подає документи до комісії ТЦК – у додатку не вказано.

Таким чином, виникає питання, навіщо законодавець виділив «експертів» та «айтівців» в окрему категорію заброньованих, тим самим внісши плутанину в порядок надання відстрочки.

Бізнес просить надати компаніям можливість самим визначати критично важливих співробітників 

 Бізнес усвідомлює потребу українського війська у людях та підтримує укомплектування ЗСУ, як основного пріоритету державної політики в умовах війни. Українські компанії також активно долучаються до забезпечення як існуючих, так і новостворених бригад, допомагають родинам мобілізованих, сплачують податки тощо.Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Проте, зауважують в ЄБА, наразі кадрове питання є однією із головних проблем, з якими стикаються підприємці по всій Україні. Окрім міграції та інших факторів однією із передумов такої ситуації є мобілізація.

Раніше Українська зернова асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та віцепрем’єра - міністра економіки Юлії Свириденко з проханням продовжити чинні бронювання військовозобов’язаних на три місяці, до врегулювання нормативної бази. 

Також до уряду зверталася Укрзалізниця з проханням  дозволити бронювати всіх критичних для перевізного процесу працівників, адже за цими посадами вже є дефіцит. Водночас в УЗ уточнили, що про зміну правил не йдеться — компанія просить уряд застосувати ті самі правила, як і для інших критично важливих підприємств, на кшталт енергетичних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

У застосунку Резерв+ можна підвантажити дані про бронювання - інструкція від Міноборони

Аварія на Південноукраїнській АЕС: МАГАТЕ поставило крапку в суперечці

Право аспірантів-контрактників на відстрочку від мобілізації скасовано: Мін’юст виніс вердикт

Як підвищення податків та акцизів вплине на зростання цін та валютний ринок в Україні: оцінка НБУ

На Рівненщині потяг Укрзалізниці наїхав на жінку, вона втратила руку - чи стягнув суд компенсацію

Щоб не брали кредити на казино: НБУ дав інструкцію, як додати родича до реєстру лудоманів

Графіки відключень світла в Україні на 26 липня: коли не буде електроенергії, розповіли в Укренерго

Хто з військовозобов'язаних не зможе отримати відстрочку від мобілізації вже з 1 серпня: повний перелік

Банки збільшили ввезення готівкової валюти в Україну: скільки при цьому вивозиться

В судах розглядають кримінальні справи щодо працівників ТЦК, які вносили до Реєстру Оберіг неправдиві дані: огляд рішень

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube