Якась дивна політика – нардеп Федієнко прокоментував критерії бронювання військовозобов’язаних

Жодних економічних критеріїв щодо бронювання у Верховній Раді не розглядалось, зауважив нардеп Федієнко

Бронювання, мобілізація
У суспільства багато питань щодо системи бронювання військовозобов'язаних

У суспільства відбувається деякий резонанс щодо механізму бронювання, який впроваджує Мінекономіки. Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та розвідки Олександр Федієнко розповів які критерії розглядалися нардепами і чому політика бронювання дивна. Про це він написав в своєму телеграм-каналі.

Олександр Федієнко повідомив, що днями у профільному комітеті ВР розглядали проекти змін до 76 постанови КМУ. Та критерії, за якими планується запровадити механізм бронювання.

«Хочу звернути увагу, жодних економічних критеріїв щодо бронювання, вчора не розглядались. Моя позиція незмінна. Підприємства ОПК, Енергетики, Звʼязківці. Це той сегмент який взагалі не обговорюється. Вимивання фахівців з цих сфер це злочин», - вважає Федієнко.

Він також зауважив, що з одного боку зв’язківці - це дефіцитна військово-облікова спеціальність.

«Військові кажуть про брак таких фахівців, в бригадах недобір. Але при цьому нове військове керівництво, змінило військово облікова спеціальність багатьом мобілізованими зв’язківцям та відправила їх в піхоту. Якась дивна політика», - написав він.

Скандал з бронюванням працівників і нові рішення Мінекономіки

Нещодавно Мінекономіки потрапило у великий скандал. 16 травня 2024 року стало відомо, що відомство погодило наказ про бронювання працівників низки компаній, зокрема, букмекера FAVBET tech та служби доставки Glovo, що спричинило невдоволення з боку суспільства. Згодом очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко наказ скасувала і повідомила, що займаються змінами до урядової постанови № 76, що якраз розв'язує питання бронювання.

23 травня заступник міністра економіки України Ігор Фоменко розповів, що згідно з чинною процедурою бронювання, є категорії підприємств, які забезпечують складові Сил безпеки і оборони в озброєнні та військовій техніці. Також є підприємства оборонно-промислового, паливно-енергетичного комплексу, які мають можливість бронювати своїх військовозобов'язаних співробітників до 100%. Це прописано в окремій постанові Кабінету міністрів.

"Минулого тижня були внесені зміни, де ремонтні бригади, які відновлюють підприємства паливно-енергетичного комплексу, зв’язок, інтернет після уражень, зокрема в прифронтовій зоні, можуть бути також заброньованими до 100%. Це робиться за окремими списками, які мають затверджувати Міненерго або Мінцифри, або Мінстратегпром", - уточнив Фоменко.
 
Стосовно зменшення відсотка заброньованих, Фоменко говорить, що треба окремо аналізувати ситуацію, аби розуміти наслідки таких дій. Після цього вже можна буде ухвалювати збалансоване рішення.
 

Бізнес просить надати компаніям можливість самим визначати критично важливих співробітників 

 Бізнес усвідомлює потребу українського війська у людях та підтримує укомплектування ЗСУ, як основного пріоритету державної політики в умовах війни. Українські компанії також активно долучаються до забезпечення як існуючих, так і новостворених бригад, допомагають родинам мобілізованих, сплачують податки тощо.Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Проте, зауважують в ЄБА, наразі кадрове питання є однією із головних проблем, з якими стикаються підприємці по всій Україні. Окрім міграції та інших факторів однією із передумов такої ситуації є мобілізація.

Раніше Українська зернова асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та віцепрем’єра - міністра економіки Юлії Свириденко з проханням продовжити чинні бронювання військовозобов’язаних на три місяці, до врегулювання нормативної бази. 

Також до уряду зверталася Укрзалізниця з проханням  дозволити бронювати всіх критичних для перевізного процесу працівників, адже за цими посадами вже є дефіцит. Водночас в УЗ уточнили, що про зміну правил не йдеться — компанія просить уряд застосувати ті самі правила, як і для інших критично важливих підприємств, на кшталт енергетичних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Як поділитися авто та призначити належного користувача, пояснили в МВС

На Закарпатті адвокатка на 40 хвилин паралізувала роботу кав'ярні: як її покарав суд

Киянин Укрпоштою відправив до США та ОАЕ посилки та отримав штраф 34 тисяч гривень - рішення суду

Міноборони вимагає Ощадбанк повернути 576 300 гривень, які попали на приватному рахунку - що вирішив суд

Житель Львівщини вирішив оформити субсидію, але ЦНАП відмовляє - у чому справа та яким було рішення суду

Одразу 13 аналітичних центрів розкритикували плани Мінфіну щодо підвищення податків

Харків'янин намагався винести з Єви парфуми та пасту, але його план зірвали - що вирішив суд

Економічне бронювання: Мінінфраструктури нарахувало майже 250 критично важливих транспортних підприємств

Дніпрянка вимагає ДТЕК скасувати 93 384 гривень боргу за світло - що вирішив суд

У застосунку Резерв+ можна підвантажити дані про бронювання - інструкція від Міноборони

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube