В Україні розробили окопний РЕБ PARASOL, - Михайло Федоров розповів про його можливості

Українські фахівці розробили окопний комплекс радіоелектронної боротьби PARASOL

Зброя
Дрони глушаться комплексом PARASОL 02 на відстані 200 метрів

Окопний комплекс радіоелектронної боротьби PARASOL розробили в Україні. Держава вже уклала контракти з розробником, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Детально про це пише Мілітарний.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що РЕБ представив учасник кластера Brave1. У розробника є дві модифікації РЕБ: одна захищає від російських дронів позиції, інша — техніку.

«Одна з ключових переваг PARASOL — вона непомітна для ворожих РЕБ», — заявив Михайло Федоров.

  • Перша розробка, PARASOL 01, захищає позиції військових і глушить російські FPV-дрони на відстані в межах 200 метрів.
  • Друга розробка, PARASOL 02, захищає техніку: її можна встановити та під’єднати до бортової мережі машини.

Дрони глушаться комплексом PARASОL 02 також на відстані в межах 200 метрів.

«Дуже прості в експлуатації. Навчитися ними користуватися можна за 10–15 хвилин», — розповів міністр.

Держава вже уклала контракти з розробником, компанією «МіксСтіл», купує дві модифікації PARASOL, а Сили оборони їх активно використовують.

«До повномасштабної війни в Україні не було жодної розробки РЕБу ближньої дії», — розповів Михайло Федоров.

Завдяки системній роботі Brave1 ця сфера почала розвиватися, і сьогодні вже є десятки технологічних рішень, які держава може купувати для фронту.

«Сьогодні на платформі Brave1 зареєстровано понад 100 розробок, а 9 з них уже кодифіковані за стандартами НАТО. І далі їх буде більше», — додав міністр.

За рік роботи кластеру Brave1 учасники отримали на свої розробки  $3,2 млн

У 2024-му Міністерство цифрової трансформації отримає з бюджету 2,5 млрд грн. Це в чотири рази більше, ніж у 2023-му. 70% суми – на фінансування Brave1. 

Кластер Brave1 працює за 12 напрямами. Серед них – БпЛА, засоби розвідки, наземні роботизовані комплекси, системи РЕБ, навігаційні системи, розмінування, військова медицина тощо. За словами Михайла Федорова, Brave1 за рік став defense-tech екосистемою з понад 900 інноваторами, які створили більш ніж 1 600 розробок.

Зокрема, понад 300 – у сфері БпЛА, понад 200 розробок роботизованих наземних комплексів (НРК), більш як 200 у сфері штучного інтелекту та понад 100 засобів радіоелектронної боротьби та розвідки (РЕБ/РЕР). 60 розробок вже кодифіковано згідно зі стандартами НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube