В Україні створили стратегічний ударний дрон Shoolika mk6, що про нього відомо

Читать на русском

Ефективний вночі та стійкий до РЕБ

Читать на русском
Зброя, БПЛА
Інноваційний дрон від учасників Brave1

Ефективний вночі та стійкий до РЕБ

Українські розробники проєкту SkyLab UA створили стратегічний ударний дрон Shoolika mk6. Сили оборони протестували БПЛА і повідомили, що він ефективний для тактичних нічних операцій. Про це розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За словами Михайла Федорова, Shoolika може завдавати точних ударів і має «топові нічні візуальні системи». Дальність його дії - до 10 км, може нести навантаження до 6 кг та має високоточну систему керування. Крім того, новий дрон стійкий до впливу РЕБ, зазначив очільник Мінцифри.

«Сили оборони вже випробували Shoolika mk6 і дали свій фідбек: дрон важливий для тактичних операцій, особливо в нічний час», — написав Федоров.

Наразі БПЛА перебуває в процесі кодифікації НАТО. Розробники планують покращити систему штучного інтелекту, щоб дрон міг краще шукати цілі та змінювати курс.

Безпілотників буде більше 

Протягом 2023 року було суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА: 67 моделей українських БПЛА отримали кодифікацію, 58 отримали держконтракт. Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.

Михайло Федоров  назвав пріоритетні технології БПЛА для розвитку:

  • українського «Ланцету»;
  • AI для автоматичного захоплення цілей;
  • керованого боєприпасу;
  • наведення на РЕБ та удару по них;
  • антидронових рішень тощо.

«Це топзадачі від Сил оборони для виробників зараз. Також активно працюємо по треку розвитку роботизованих платформ, боєприпасів та РЕБ — майже щотижня нова одиниця отримує кодифікацію за стандартами НАТО», - ровідомив міністр.

Федоров також нагадав, що минулого року запустили кластер для розвитку військових технологій Brave1, який підтримує виробників інновацій, видає гранти й допомагає з допуском до експлуатації та кодифікацією. У планах — збільшити розмір грантів до $200 тисяч, щоб винахідники могли зробити якісний прототип.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.