В Україні з 1 квітня збільшать мінімальну зарплату та компенсацію роботодавцям від Служби зайнятості

Читать на русском

Компенсації для роботодавців в Україні збільшать, стало відомо, які будуть суми допомоги

Читать на русском
Роботодавці отримають більші компенсації від держави
Виплати

Компенсації для роботодавців в Україні збільшать, стало відомо, які будуть суми допомоги

В Україні з 1 квітня зросте розмір мінімальної заробітної плати (до 8 тисяч гривень). Відповідно зросте максимальний розмір компенсацій роботодавцям за працевлаштування певних категорій громадян (зокрема, люди з інвалідністю, учасники бойових дій та ті, кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років).  

Як розповіли в Київській службі зайнятості, розмір компенсації за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад місяць тепер становитиме 8 тисяч гривень. При цьому компенсація за за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних збільшиться до 4 тисяч гривень: йдеться про громадян віком до 25 років - в яких страховий стаж менш як рік, віком до 35 років на перше робоче місце, звільнених зі строкової військової або альтернативної служби на менше робоче місце). 

При цьому компенсація роботодавцям за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштування (або на обліку понад пів року), збільшиться до 3 520 гривень. Що стосується компенсації за працевлаштування Вимушено переміщених осіб - ці виплати збільшать до 8 тисяч гривень. 

Водночас якщо йдеться про працевлаштування ВПО за за направленням центрів зайнятості, то тут вже йдеться про виплати в розмірі 16 тисяч гривень (дві мінімальні зарплати). При цьому на одного працівника або ФОПа - до 4 тисяч гривень. Максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 тисяч гривень. 

Допомога безробітнім   

В Україні громадяни, які непрацевлаштовані, можуть отримувати виплати від держави. Для цього потрібно стати на облік у службі зайнятості. Розмір виплат залежить від страхового стажу, підстав припинення трудових відносин (звільнення з минулого місця роботи), розміру зарплати (на минулому місці роботи). Перші 90 календарних днів допомога виплачується у повному розмірі, а протягом наступних днів - 80% від призначеного розміру допомоги з безробіття. Після цього це буде 70% від призначеного розміру виплати.     

Слід зауважити, що під час воєнного стану розмір виплат у зв’язку з безробіттям під час дії воєнного стану не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.