В Україні запустили програму стимулювання ОСББ і ЖБК використовувати альтернативні джерела енергії: як скористатися та зекономити на ЖКГ

Читать на русском

Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила нову Програму ГрінДІМ

Читать на русском
Електроенергія,  комунальні послуги
Програма ГрінДІМ поширюється на всю територію України, крім тимчасово окупованих територій

Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила нову Програму ГрінДІМ

Учасниками нової Програми можуть стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи . Вона починає діяти 7 травня 2024 року і спрямована на стимулювання використання альтернативних джерел енергії. Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

За умовами Програми Фонд надаватиме фінансування учасникам у формі гранту на безоплатній та безповоротній основі. Сума гранту — 70% вартості обладнання, аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку.

“Сертифікації енергетичної ефективності будинку перед поданням заявки на отримання гранту та після реалізації проєкту”, – зазначили у Мінвідновленні.

Учасниками можуть стати:

  • Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ);
  • Житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).

За Програмою Фонд енергоефективності частково відшкодовуватиме вартість
обладнання та матеріалів:

  • теплові насоси — джерело теплової енергії — ґрунт, вода або повітря (для опалення та гарячого водопостачання);
  • сонячні електростанції (СЕС).

Учасниками Програми можуть стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи, які представляють співвласників багатоквартирних будинків, у яких вони діють.

Програма поширюється на всю територію України, крім тимчасово окупованих територій і територій активних бойових дій (включаючи території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси), а також населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування, перелік яких встановлюється у передбаченому чинним законодавством України порядку.

Грант за Програмою виплачується на безоплатній та безповоротній основі в розмірі 70% вартості Прийнятного обладнання та 70% вартості сертифікації енергетичної ефективності будинку перед поданням Заявки на отримання Гранту (Заявки №1) та після реалізації Проєкту.

Більше подробиць про програму читайте за цим посиланням.

Чому підвищення цін на електроенергію невідворотне, пояснила експертка

Рішення щодо перегляду тарифу для населення невідворотне. Це необхідно для будівництва енергетичних об’єктів. Відповідну заяву зробила президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко.

На її думку, ніхто з інвесторів не стане вкладати кошти у нову генерацію без перегляду тарифу для населення. Вона пояснила, що зараз в України немає на це коштів, а західні інвестори не приходять просто так і не пропонують свої гроші. Для цього потрібні переговори.

«Підвищення тарифів невідворотне, але воно і необхідне, тому що ми продовжуємо багато використовувати ресурс нашої генерації на виснаження. Для того, щоб бути впевненим, що у нас буде нормальна генерація через 10-15-20 років, а ми зараз говоримо про нову генерацію, про нові технології, це ще більше коштів, для цього потрібно щоб хтось інвестував. Тому для того, щоб ми розуміли, що у нас буде чиста енергія, безпечна енергія, постійна енергія через 10-15-20 років, я думаю, що абсолютно невідворотно нам доведеться всім підвищувати тариф», - пояснила Павленко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.