В ЗСУ з’явиться посада соціального офіцера: які його обов’язки, розповіли в Мінсоцполітики

Міністерство соцполітики запустило проєкт із впровадження соціальних працівників у військових батальйонах, також з’явиться посада соціального офіцера

Мінсоцполітики
Оксана Жолнович розповіла про плани щодо підтримки військових

В Мінсоцполітики розпочали пілотний проєкт із соціального супроводу, який здійснюють патронатні служби у військових батальйонах. Це вже поширено у 12 батальйонах. Також Міноборони розробляє свою постанову із запровадження посади соціального офіцера, якого раніше не було. Про це розповіла міністерка Оксана Жолнович в інтерв’ю Укрінформу.

За словами Оксани Жолнович, соціальні працівники й соціальні офіцери допомагатимуть військовим вирішувати цивільні питання, що залишилися невирішеними через службу.

«В армію зайшли майже мільйон цивільних людей. Кожен із них покинув своє мирне життя. Наприклад, у них залишились якісь кредити чи, можливо, процеси оформлення власності, розлучення, розподілу майна тощо. Як людині в окопі вирішити ці питання? Має бути супровід – соціальний працівник, який допоможе, зв'яжеться з родиною, необхідними службами, доставить документи або принаймні зателефонує дізнатися, які саме документи потрібні», - зазначила Жолнович.

Вона повідомила, що Міністерство соцполітики розпочало пілотний проєкт із соціального супроводу, який здійснюють патронатні служби у військових батальйонах.

«Це вже поширено у 12 батальйонах. Також Міноборони розробляє свою постанову із запровадження посади соціального офіцера, якого раніше не було. Його обов'язки – контактувати із соціальними службами та допомагати військовим вирішувати їхні «цивільні» питання», - пояснила міністерка.

Також Жолнович повідомила, що Мінсоцполітики разом з Міністерством охорони здоров'я розробляють так званий трек, який назвали «єПотенціал».

«Тобто мультидисциплінарна команда, яка складається з фізичних терапевтів, лікаря, соціального працівника, психолога, протезиста в окремих випадках, обстежують людину і складають висновок її потреб через опитувальник, який ми спільно розробляємо. Потім ця інформація про потреби людини буде перенесена в нашу соціальну систему, де ми одразу людину «підхоплюємо», наприклад, на час лікування забезпечуємо необхідними соціальними послугами, включно з доглядом за дитиною», - розповіла очільниця Міністерства.

Жолнович додала, що Мінсоцполітики розробляє послугу консультування, як переоблаштувати житло під нові потреби, «щоб людина теж розуміла, чи треба, наприклад, розширити двері або на якому рівні повісити тримач».

«Думаю, ця послуга до кінця року буде доступна», - повідомила Оксана Жолнович.

Як безоплатно пройти якісну реабілітацію людям з інвалідністю

Для того, щоб людина з інвалідністю або дитина з інвалідністю пройшли безоплатну реабілітацію в реабілітаційних установах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, потрібно зробити декілька кроків:

  • ознайомитись з переліком установ
  • обрати ту, яка вам найкраще підходить (за географічним розташуванням або за переліком послуг, які надає установа)
  • зв'язатись з обраною установою за контактами, зазначеними на офіційному сайті або сторінці в соцмережах, повідомити про бажання отримати реабілітацію в закладі

Потім надіслати до закладу фото/копії необхідних документів:

  • для дорослої людини з інвалідністю: висновок МСЕК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації)
  • для дитини з інвалідністю: висновок ЛКК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації)

Після отримання документів, заклад зможе поставити вас в графік і повідомить про це додатково. Далі треба зробити наступне:

  • після отримання інформації, треба зв'язатись із місцевим управлінням соціального захисту і повідомити про бажання пройти реабілітацію в обраному закладі, подати заяву за місцем перебування УТСЗН, після опрацювання заяви, протягом 3-х робочих днів надсилає відповідне направлення до обраного закладу
  • заклад, протягом 5 робочих днів, приймає рішення про надання послуг і повідомляє про дату початку курсу реабілітації
  • пройти реабілітацію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube