Гроші ходять за людиною: Мінсоцполітики розпочинає експериментальний проєкт щодо фінансування ВПО

Послуга підтриманого проживання для ВПО фінансуватиметься з державного бюджету за принципом гроші ходять за людиною

ВПО, Мінсоцполітики
Мінсоцполітики по-новому буде фінансувати ВПО

Міністерство соціальної політики розпочинає проведення експериментального проєкту. Він дасть можливість надавати внутрішньо переміщеним особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальні послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання за принципом „гроші ходять за людиною”. Про це 20 серпня повідомили у відомстві.

В Мінсоцполітики повідомили про впровадження експериментального проекту для ВПО.

«Щоб послуги з підтриманого проживання або стаціонарного догляду люди могли отримувати вчасно і в повному обсязі, Мінсоцполітики розробило механізм їх надання ВПО похилого віку і особам з інвалідністю за принципом ,,гроші ходять за людиною”. Це дає можливість людині, яка потребує сторонньої допомоги та підтримки, але – через бойові дії – змушена залишити власне житло, залишатися в громаді, будувати соціальні та економічні зв’язки, а головне – самостійно приймати рішення щодо свого життя», - пояснили у відомстві.

Алгоритм отримання послуги простий:

  • Людина, яка потребує послуги підтриманого проживання чи стаціонарного догляду, подає письмову чи електронну заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем звернення. Якщо вона не може зробити це самостійно, їй допомагає соціальний менеджер.
  • Після укладання договору із надавачем соціальних послуг, людина починає отримувати послугу, а кошти – для сплати за отриману послугу – Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю перерахує їй на банківську картку. За послуги людина самостійно розраховується карткою.
  • Органи місцевої влади мають визначити осіб, які б відповідали за реалізацію проєкту та визначати потреби людей, які потребують зазначених послуг.
  • На Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю покладається функція формування списку надавачів соцпослуг, учасників проєкту та перерахування бюджетних коштів для забезпечення надання послуг в рамках проєкту.

Таким чином, де б не знаходилась людина, яка потребує послуги, вимушено її покинула чи переселилася, вона все одно отримає необхідні їй послуги, а профінансовані вони будуть з державного бюджету.

“Перед громадами, натомість, стоїть виклик – побудувати таку інфраструктуру для того, щоб ми могли фінансувати цю послугу. Тобто, щоб у громадах змінити оселі підтриманого проживання за новим форматом, де не 700 людей знаходяться в одному приміщенні, а до 30 людей і з наданням відповідної послуги”, – сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.

Фінансування соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання здійснюватиметься за державний кошт. Так, для надання соціальних послуг понад 2300 особам в державному бюджеті передбачено більше 366,8 млн грн. на 2024 рік.

Виплати ВПО-2024 - хто отримуватиме грошову допомогу з 1 вересня

На урядовому рівні прийняли рішення продовжити на пів року виплати людям з числа внутрішньо переміщених осіб, які їх до цього отримували. Тобто, у вересні продовжать виплати ВПО тим, кому допомога призначена автоматично. А також тим, кому ухвалили заявку на продовження виплат.

Як повідомляє видання "НВ", міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук зазначала, що прийнято рішення з 1 вересня 2024 року продовжити на пів року виплати людям з-поміж ВПО, які їх до цього отримували.

«Було прийнято рішення на урядовому рівні, що виплати ВПО будуть продовжені тим категоріям, які їх зараз отримують. Йдеться про 1,5 мільйона осіб. Також ми звернулися до Міністерства соціальної політики з проханням розширити коло отримувачів цієї допомоги. Наразі очікуємо від них відповідь», — наголошувала Верещук.

Крім цього, Верещук уточнювала, що ВПО, діти яких з нового навчального року навчатимуться в онлайн-режимі, не будуть позбавлені виплат, якщо вони їх отримують згідно з законодавством.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube