Верховна Рада хоче спростити оформлення паспортів: що зміниться

Законопроєкт пропонує можливість одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон

паспорт, міграційна служба, ВР, законопроєкт
Оформлення документів хочуть назавжди спростити

Комітет Верховної Ради з питань прав людини на засіданні у вівторок, 12 березня, рекомендував парламенту прийняти за основу закон щодо одночасного оформлення, обміну паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон, а українцям, які досягли 65 років безстроково видавати паспорт у формі картки. Комітет працював над законопроєктом №11017, який зареєстрували на сайті парламенту 16 лютого 2024 року. Він передбачає спрощення на постійній основі оформлення документів українцям, в тому числі для тих, хто виїхав за кордон. 

Законопроєкт пропонує можливість одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Про це повідомляє «Судово-юридична газета» з посиланням на повідомлення комітету.

 

Також ініціатива народних депутатів передбачає оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон українцям, які перебувають за межами рідної держави.

«Проєкт закону передбачається, що паспорт громадянина України у формі картки оформлюється безстроково особами, які досягли 65 років, а термінове оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України здійснюється у строк не пізніше, ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети (замість 10 робочих днів у чинній редакції)», - йдеться у матеріалі.

Тільки в країнах ЄС статус тимчасового захисту мають близько 4 млн українців. Однією з основних проблем, з якими стикаються українці за кордоном, є оформлення паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон. Це пов’язані із тим, що українці тікали за кордон з населених пунктів, де велися бойові дії, та їх документи у багатьох випадках були втрачені, пошкоджені або знищені. Крім того, у деяких громадян закінчується термін дії паспортних документів, в інших – діти досягли того віку, коли необхідно оформлювати паспорт.

Нагадаємо, що у червні 2022 року Кабмін запровадив пілотний проєкт, за яким українцям за кордоном почали масово оформлювати документи. З того часу, за інформацією Державної міграційної служби, за кордоном оформлено:

  • 188 570 паспорти громадянина України у формі ID-картки;
  • 516 719 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Це довело, що експеримент був успішним. Наразі є необхідність зробити це нормою й для цього потрібні зміни до законодавства

Також успішно зарекомендував себе й експериментальний проєкт щодо можливості одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон. За інформацією міграційної служби, такою послугою одночасного оформлення документів скористалися 585 тис. 431 особа на січень 2024 року.

«Враховуючи, що цей експериментальний проєкт також завершується влітку 2024 року, з метою збереження зручної послуги, яка має попит, законопроєктом пропонується закріпити послугу на постійній основі», - йдеться у статті про законодавчу ініціативу.

Окремо нардепи прописали, що для українців похилого віку дуже важко регулярно оновлювати паспорт, тому пропонують дати спокій особам, які досягли 65 років.

Інформатор писав, як оформити перший паспорт без документів, які посвідчують особу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube