Кабінет Міністрів України затвердив, хто з ветеранів-підприємців зможе позначати маркуванням власну продукцію та бізнес
Ветерани-підприємці можуть використовувати бренд, маркуючи продукцію графічним зображенням “Створено Захисниками”. Це допоможе просувати ветеранський бізнес, зробити його видимим і впізнаваним. Про це повідомив Кабмін на Урядовому порталі.
«Створено Захисниками» — бренд Мінветеранів. Він розроблений з метою зробити впізнаваною та популярною продукцію, яка створена ветеранами-підприємцями. Тривалий час проєкт був на паузі, однак у травні цього року його перезапустили. Товари із відповідним маркуванням можна побачити на полицях магазинів «Сільпо», Novus та Auchan.
Хто може використовувати маркування «Створено Захисниками»:
Необхідні документи та засвідчені копії:
Заявники, які використовують найману працю ветеранів, можуть надавати копії документа:
Заяву з необхідними документами можна надсилати до Міністерства у справах ветеранів: місто Київ, провулок Музейний, 12. Або на електронну адресу: stvoreno@mva.gov.ua. Очікування відповіді — 15 робочих днів.
Виробники по різному ставляться до проєкту "Створено захисниками". Президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко вважає, що все має бути в рамках чесної конкуренції та без зловживань.
"Якщо не буде економічних переваг, певних пільг, тобто мова про пряму, чесну конкуренцію, то проблем я не бачу. Якщо це будуть окремі полиці, то певна моральна перевага у них, звісно, буде, люди будуть звертати увагу, намагатимуться підтримати ветеранський бізнес. Але, як на мене, ветерани це заслужили. Головне, щоб не було зловживань: аби потім не виявилось, що під цим брендом продаються товари не ветеранського бізнесу", – каже Тараненко.
Інша позиція у виконавчого директора Спілки молочних підприємств України Арсена Дідура. На його думку, така ініціатива немає нічого спільного із реальною допомогою захисникам і лише призведе до викривленої конкуренції.
"Це чистий маркетинг. Я б тут розділяв. Є святі речі: соціальна відповідальність перед захисниками та держава повинна їм допомагати. Інше питання – це викривлена конкуренція. Мені це нагадує одну ситуацію: свого часу діяла пільга для осіб з інвалідністю на ввезення авто без розмитнення. Тоді у нас чи не пів країни перетворились на осіб з інвалідністю. Я вважаю, що на полиці має бути той товар, який цікавить споживача, і він має конкурувати своєю якістю" ,- каже Дідур.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.