Найбільша європейська телекомунікаційна компанія зайде у сферу цифрових валют
Найбільша в Європі телекомунікаційна компанія Deutsche Telekom планує зайнятися майнінгом першої криптовалюти. Відомо, що вже найближчим часом Deutsche Telecom почне роботу у сфері криптовалюти. При цьому дочірня компанія T-Systems MMS займається просуванням у сфері Web3.
Як передає видання incrypted, про це розповів керівник компанії T-Systems MMS Дірк Редер під час конференції BTC Prague 2024. За його словами, компанія вже є валідатором біткоїна і Lightning Networks з 2023 року. Тепер фахівці готуються напряму зайнятися "фотосинтезом цифрових грошей".
На питання про те, чи буде Deutsche Telekom займатися майнінгом біткоїна, Дірк Редер відповів ствердно. Він також додав, що позиція компанії щодо Web3 та "короля криптовалют" змінилася. Наприклад, коли він приєднався до компанії ще в липні 2022 року, то йому навіть заборонили казати слово "біткоїн" під час його інтерв'ю.
Проте вже через рік Deutsche Telekom різко змінила курс. Тепер компанія стала більш відкритою до Web3.
Наприкінці травня експерти JPMorgan змінили свою оцінку собівартості видобутку біткоїна. Якщо в лютому 2024 року експерти називали 42 тисяч доларів, то тепер змінили показник на 45 тисяч доларів. При цьому експерти вважають, що собівартість все ще зберігає рівень 42 000 доларів в середньостроковій перспективі.
"Оцінка собівартості видобутку залежить від хешрейту та ефективності майнінгового обладнання, які перебувають у стані мінливості після халвінгу. На цей час ми отримуємо оцінку в $45 000 (яка дещо відрізняється від $42 000, які ми передбачали), але поточна оцінка в $45 000 буде змінюватися в міру того, як буде змінюватися хешрейт і ефективність обладнання для майнінгу", - підкреслили аналітики.
Фахівці пояснили, що 42 000 доларів США — це середній показник собівартості видобутку, який ми передбачаємо, коли швидкість хешування й ефективність майнінгу стабілізується. Вони додають, що це займе деякий час, поки все стабілізується.
"Однак, приріст від Runes виявився нетривалим, оскільки активність користувачів і комісійні різко впали за останні тиждень-два. Це підкреслює постійну проблему, з якою стикаються майнери біткоїнів, щоб підтримувати стабільне джерело доходу, особливо в умовах, що склалися після халвінгу. Аналітики відзначають, що в міру того, як ентузіазм щодо протоколу Runes згасав, а тимчасове збільшення кількості майнерів біткоїнів зменшувалося, енергоспоживання в мережі знизилося більше, ніж хешрейт, що свідчить про вихід з неї збиткових майнерів з неефективними налаштуваннями", - додали експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.