Дві відомі криптовалюти лідирують у міграції з бірж

Останні дані показують, що баланси користувачів обох провідних криптовалют впали до чотирирічних мінімумів

Криптовалюта
Біткоїн та етеріум лідирують у міграції з криптовалютних бірж

Роздрібні інвестори в BTC та Ethereum демонструють ознаки перетворення на довгострокових прихильників. Останні дані Glassnode показують, що баланси користувачів обох провідних криптовалют на централізованих біржах впали до чотирирічних мінімумів. Але аналітики інтерпретують це як позитивний сигнал на майбутнє. Значення Bitcoin впало до менше ніж 2,3 мільйона монет, або приблизно 158 мільярдів доларів, тоді як вартість Ethereum впала до менше ніж 16 мільйонів монет, або менше ніж 58 мільярдів доларів. Про це повідомляє видання Bitcoinist.

Зниження валютних балансів, яке почалося перед зростанням цін у липні 2020 року, не припиняється. Це свідчить про зміну менталітету інвесторів, коли користувачі вважають за краще зберігати свої монети в довгостроковій перспективі, а не активно ними торгувати. Цю впевненість можна пояснити декількома факторами. Економічні потрясіння, спричинені ринковими збоями, в поєднанні зі зростанням інфляції та іншими фінансовими катаклізмами, зробили альтернативні активи, такі як біткоїн, з його обмеженою пропозицією, привабливішими для хеджування. Замість того, щоб гнатися за швидким прибутком, інвестори тепер утримують свої монети під час ринкових максимумів і мінімумів, застосовуючи підхід «діамантових рук». Багато з них також використовують усереднення вартості в доларах, постійно купуючи більше, щоб нарощувати свої позиції з часом.

Позитивний настрій поширюється не лише на роздрібних інвесторів. Інституційні гіганти, такі як BlackRock та Fidelity, підвищують попит на біткоїн, впроваджуючи спотові ETF. Відомі корпорації, такі як MicroStrategy, також зробили значні інвестиції в провідну криптовалюту. Що стосується Ethereum (ETH), другої за величиною криптовалюти у світі та короля альткоїнів, то оптимістична історія підживлюється іншими факторами. Домінування Ethereum у сфері децентралізованих фінансів (DeFi), де він лежить в основі екосистеми вартістю 68 мільярдів доларів, позиціонує його як головного гравця у фінансовому майбутньому.

З огляду на понад 25% пропозиції Ethereum, очевидно, що інвестори бачать довгострокову цінність платформи, відзначають спостерігачі ринку. Поєднання квітучої екосистеми DeFi, варіанту стейкінгу та майбутнього повного переходу на proof-of-stake малює оптимістичну картину майбутнього Ethereum. Нещодавнє падіння біржових балансів свідчить про зростаючу впевненість у довгостроковому потенціалі цих цифрових активів, оскільки інвестори вирішують забрати свої криптовалюти з торгових майданчиків і перевести їх у глибоку заморозку.

Світовий ринок NFT розвивається у складних умовах

Глобальний ринок NFT залишається слабким, попри історичне зростання курсу Bitcoin (BTC). Зараз інтерес інвесторів здебільшого локалізований у великих спотових Bitcoin-ETF. Тож навряд чи у 2024 році варто чекати від ринку NFT суттєвого зростання. Таку думку в коментарі Delo.ua озвучила CO-CEO компанії SpiceProp Наталія Бойко.

"Небагато ліквідності дісталося Ethereum (ETH), але тільки через очікуване швидке схвалення спотових Ethereum-ETF. При цьому хоча SEC схвалила заявки, фонди поки не запущено. Зараз курс ETH знаходиться у 29% до того, щоб досягнути історичного максимуму у $4864", - каже Бойко.

А решті альткоїнів похвалитися нічим, адже більшість із них залишається поблизу мінімумів 2022 року. Це свідчить про те, що гроші сюди не йдуть, хоча саме альткоїни найближче по сприйняттю NFT. Для порівняння можна взяти одну з найвідоміших колекцій зображень Bored Ape Yacht Club (BAYC) та відомий альткоїн Litecoin (LTC). На піку в квітні 2022 року ціна BAYC підіймалася вище за 150 ETH. Сьогодні BAYC на 91,6% дешевше, лише 12,6 ETH. Відомий альткоїн Litecoin (LTC) від свого історичного максимуму, встановленого у 2021 році, зараз торгується на 80% дешевше.

"Результати можна порівняти. Вони кажуть, що жодного широкого відновлення крипторинку у 2023-2024 роках не сталося. Саме інституційні гроші виступили головним драйвером зростання BTC, вони заходили дуже вибірково і під конкретну ідею спотових крипто-ETF", - вказує Бойко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube