Bitcoin, Ethereum та інше: хто з українських чиновників володіє криптовалютою, і в яких органах цифрових активів більше

У кого з українських чиновників більше криптовалюти, і які саме цифрові активи обирають посадовці

Декларація, криптовалюта
Хто з українських посадовців має найбільше цифрових активів

Якщо в 2016 році серед посадовців лише 25 зареєстрували декларації з криптовалютами, то у 2022 році - це вже було 1 428 таких декларацій. Тобто, за шість років кількість чиновників, які мають віртуальну валюту, збільшилась ледь не в 60 разів. Експерти AIN.UA разом з OSINT-агенцією Molfar проаналізували декларації й склали десятку посадовців, у яких найбільше криптовалюти.

Як передає AIN.UA, за даними Опендатабот, найпопулярніші криптовалюти серед українських посадовців - це  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) та Tether (USDT). Крім того, в деклараціях також є Monero (XMR), Pepe (PEPE) та Solana (SOL). У 2021 році в лідерах також була криптовалюта  Ripple (XRP), проте у 2022 році вона вже поступається Tether за кількістю декларованих одиниць.

У кого найбільше криптовалюти   

Микита Кузькевич. Депутат Одеської обласної ради від партії "Опозиційна платформа "За життя" (у вересні 2022 року партію заборонили). Наразі безпартійний. У декларації за 2023 рік він вказав, що він і його дружина Аліна Кузькевич володіють Bitcoin з 2012 року. При цьому кількість задекларованих одиниць (88) не змінюється.   

Іван Іванов. З 2017 року по червень 2023 виконував обов’язки начальника Рівненської митниці, правонаступником якої з грудня 2019 стала Поліська митниця. У 2021 році він говорив у коментарі ЗМІ, що Bitcoin йому подарував кум у 2008 році.   

"Ці біткойни у мене з 2008 року. Тобто я ними володію уже дванадцять років. Мій кум дуже прогресивна людина та цікавиться усім новим, тому якось мені їх подарував. Тоді вони коштували копійки. Колись я їх не декларував, бо декларація була паперова. Однак з 2014 року змінився закон, і декларацію потрібно було подавати електронну. Ось з того часу про мої біткойни й говорять", - заявив він. 

Проте у деклараціях за 2015 та 2016 роки згадок про віртуальну валюту немає, вперше вони з’являються в декларації за 2017 рік. Сам Іванов заявив, що він просто забув. У 2022 році Національне агенство з питань запобігання корупції повідомило, що Іван Іванов не зміг підтвердити наявність криптовалюти, яку задекларував. 

Олександр Кізляр. Працює депутатом Хмельницької районної ради. У політиці він з 2002 році. Балотувався без партій, а також членом партій "За конкретні справи" та об'єднання "Батьківщина". У декларації він вказав, що криптовалюту придбав  із дружиною Валентиною Кізляр у 2012 та 2015 роках. Тоді вони володіли Bitcoin та Ethereum. При цьому в 2023 році він придбав ще Pepe та Sol.

Інші лідери за кількістю криптовалют:

Фото: AIN.UA
Фото: AIN.UA

У Нацполіції більше цифрових активів

За даними Опендатабот, у 2022 році найбільше власників криптовалюти було в Національній поліції. Це 12%, або ж 171 людина.   

При цьому найбільшу кількість віртуальної валюти у 2022 році фіксували в Дніпропетровській та Одеській областях — по 72 декларації, трохи менше — 64 декларації — у Харківській. Також за період повномасштабної війни Одеса трохи випередила Львів, який був у трійці лідерів до 2022 року. 

Фото: AIN.UA
Фото: AIN.UA

В Україні цікавляться криптовалютою 

Влітку 2023 року аналітики з CoinGecko провели дослідження і назвали країни, найбільш зацікавлені у популяризації Bitcoin: Україна потрапила в список. На першому місці опинилася Великобританія, на яку припадає 44,6% загального суспільного інтересу до цифрових активів. Україна в переліку посіла дев'яте місце. Відсоток українців, які володіють цифровими активами, за минулий рік зріс на понад 2%. Таким чином, на початок 2022-го криптовалюта була у 15,72% населення або ж у 6 мільйонів громадян.   

Зазначається, що за час повномасштабної війни Росії проти України суспільство стало більше цінувати перевагу криптовалют. Йдеться про те, що цифрові активи можна переказувати з рахунку на рахунок у будь-який час та у будь-яку точку планети. Крім того, лише за перші три місяці повномасштабної війни Україна отримала 125 мільйонів доларів допомоги саме у вигляді криптовалюти. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube