Виїзд за кордон: з 1 березня Румунія та Болгарія вводять для українців нові правила

Читать на русском

Румунія та Болгарія в березні частково увійдуть у Шенгенську зону

Читать на русском
Виїзд за кордон
Болгарія і Румунія змінять терміни перебування українців

Румунія та Болгарія в березні частково увійдуть у Шенгенську зону

У Європі в березні будуть зміни, які вплинуть на виїзд українців за кордон. Зокрема, з 1 березня будуть нововведення у двох країнах щодо терміну перебування. Про це пише PMG.

Справа в тому, що дві європейські країни - Румунія та Болгарія - з 1 березня частково увійдуть у Шенгенську зону. Це матиме певні наслідки для українців, адже виїзд за кордон зазначає деяких змін.

«Відомо, що громадяни матимуть можливість подорожувати тут згідно з правилами «класичного» безвізового режиму. Тобто, перебувати до 90 днів упродовж 180-денного періоду. До цього моменту і Румунія, і Болгарія надавали українцям додаткові 90 днів перебування, що у сумі виходило 180 днів вільних подорожей. Це за умови, що до уряду країн не було звернення про тимчасовий захист», - повідомляє PMG .

Українці, які виїхали за кордон та знаходяться в цих двох країнах, повинні врахувати цю інформацію, щоб не порушити граничні межі перебування в ЄС. Тут два виходи: або повертатись в Україну, або оформлювати інші дозвільні документи.

Нагадаємо, у грудні 2022 року міністри внутрішніх справ країн ЄС не змогли затвердити приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони. Проти проголосували Австрія і Нідерланди, посилаючись на те, що ці країни недостатньо роблять для стримування нелегальної міграції.
Консенсус щодо "часткового" вступу обох країн з'явився наприкінці минулого року.

Шенгенська зона наразі налічує 27 країн та 420 мільйонів людей. Приєднання Болгарії та Румунії збільшить показник населення до 450 мільйонів жителів. Вільні подорожі в зоні дії Шенгену все ще матимуть певні дискусії, адже у 2024 році хочуть вирішити питання перевірок та контролю на сухопутних ділянках кордону згаданих двох країн. Морський та повітряний прикордонний контроль будуть скасовані.

Відомо, що уряд Болгарії  продовжив до кінця квітня 2024 року програму державної підтримки розміщення українців, які отримали тимчасовий захист, рятуючись від повномасштабного вторгнення росії. Зазначається, що приймаючі особи, у яких мешкають українські біженці, продовжуватимуть отримувати 15 левів (близько 8 доларів США) на людину на день.

Щодо Румунії, то станом на кінець 2023 року близько 140 тисяч українців знайшли прихисток в цій країні. Оформивши тимчасовий захист, переселенці отримують дозвіл на проживання та працевлаштування в країні, доступ до освітніх послуг. Він діє до 4 березня 2025 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.