ВПО в Києві можуть отримати по 3 600 гривень

Розмір допомоги складає 3 600 гривень на одну особу на місяць та виплачується за три місяці

ВПО
ВПО можуть отримати грошову допомогу в розмірі 3 600 гривень

Внутрішньо переміщені особи, які ще не отримували міжнародну грошову допомогу і мають дохід, менший за 5 400 гривень на члена родини, можуть отримати грошову допомогу. Розмір допомоги складає 3 600 гривень на одну особу ВПО. Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.

Благодійний фонд "Право на захист", здійснює свою діяльність у Києві. Організація, окрім широкого спектра матеріальних та нематеріальних видів допомоги внутрішньо переміщеним особам та особам, які через військові дії були вимушені покинути власну домівку та повернулись назад, є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців за угодою з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН). Розмір допомоги складає 3 600 гривень на одну особу на місяць та виплачується за три місяці. Грошова допомога надається таким людям, які ще не отримували міжнародну грошову допомогу у сумі 2 220 або 3 600 грн/особа/місяць, мають дохід, менший за 5 400 гривень на члена родини та належать до однієї з наступних категорій населення:

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО) протягом останніх 6 місяців з моменту переміщення через воєнні дії,
  • люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, із-за кордону).

А також мають хоча б один із наступних критеріїв вразливості (для вищезазначених категорій):

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше),
  • родина, яку очолює одна самотня/декілька самотніх осіб літнього віку (55 років і старше) або особа літнього віку з однією дитиною чи декількома дітьми віком до 18 років;
  • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання.

Вищезазначені особи у Києві можуть подати заявку на грошову допомогу за адресою: вул. Мала Шияновська, 14/13 (графік роботи: пн–пт 09:00 – 16:00). Окрім цього, регулярно здійснюються виїзди в громади Київської області. Актуальну інформацію та графік виїздів мобільних груп для реєстрації по області можна відстежувати тут. Детальну інформацію про програму, умови подання заявки та адреси пунктів збору даних дізнавайтеся за посиланням.

Що треба знати людині зі статусом ВПО для отримання безоплатної медичної допомоги?

Отримати медичну допомогу переселенці можуть через Програму медичних гарантій, яка покриває потреби осіб незалежно від місця проживання та реєстрації. Програма медичних гарантій включає всі основні види медичної допомоги:

  • екстреної медичної допомоги (незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем),
  • первинної медичної допомоги,
  • спеціалізованої медичної допомоги,
  • паліативної медичної допомоги,
  • реабілітації у сфері охорони здоров’я,
  • медичної допомоги дітям до 16 років,
  • медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

А також безоплатні або з частковою доплатою ліки за програмою «Доступні ліки». Отримати безоплатне медичне обслуговування можна через сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Пацієнти, які тимчасово переїхали в інші населені пункти України та потребують медичної допомоги, можуть звернутися до найближчого медичного закладу, який має договір із НСЗУ, та укласти декларацію з сімейним лікарем. При цьому скасовувати попередню декларацію не потрібно. Знайти найближчий медичний заклад або лікаря, який має договір із НСЗУ для надання окремих видів медичних послуг, можна за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 1677.

Декларація з лікарем дає змогу пацієнту отримати доступ до безоплатних послуг (посилання) із діагностики, консультації та профілактики найпоширеніших захворювань. Важливо! Без направлення внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра, стоматолога. Докладніше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, можна дізнатися в електронному посібнику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube