Вже до кінця квітня в Україні може змінитись вартість автомобільного газу: ціни і прогнози

Читать на русском

В Україні не очікується різкого підвищення цін на пальне, проте вже до кінця квітня в Україні може змінитись вартість автомобільного газу

Читать на русском
Пальне, бензин, автогаз
Автомобільний газ на українських АЗС може подешевшати

В Україні не очікується різкого підвищення цін на пальне, проте вже до кінця квітня в Україні може змінитись вартість автомобільного газу

В Україні на роздрібну вартість бензину та дизеля впливає велика кількість економічних, а також політичних факторів, які можуть змінити ринок. Проте вже зараз можна зробити певні прогнози щодо цін на автомобільне пальне до кінця квітня. Про це 11 квітня пишуть НовиниPRO, посилаючись на прогнози експерта.

Що впливає на вартість пального на українських АЗС

За словами аналітика компанії "Нафторинок" Олександра Сіренка, на вартість пального впливають одразу кілька факторів. Серед них зовнішні котирування нафти, зокрема, у Європі.

«Також на ціноутворення впливають події на валютному ринку. Курс гривні залишається нестабільним», - зауважує експерт.

Крім цього важливі попит та пропозиції на ринку. На вартість пального може вплинути його дефіцит чи профіцит.

Чи варто очікувати підвищення цін на бензин та дизельне пальне

У березні ціни на бензин та дизельне пальне сильно збільшувалися. Кожен оператор додав у середньому по 2,5 грн до вартості пального.

Причиною зростання цін на українських АЗС у березні експерт назвав подорожчання нафти. На початку квітня вартість "чорного золота" перевищила позначку 90 доларів за барель, але зупинилася. Вже зараз ціни на нафту відкочуються на попередні показники.

«Я думаю, що чекати на зростання цін на АЗС у квітні не варто. Зараз немає таких передумов», - вважає Сіренко.

За його словами, подорожчання пального на АЗС може статися лише через будь-які нові події на ринку. Однією з них може стати зниження курсу гривні.

Автомобільний газ може подешевшати

Експерт вважає, що автомобільний газ на українських АЗС може подешевшати. Це пов'язано зі зниженням оптових цін. Крім цього, автомобільний газ став менш затребуваним серед українських водіїв. Сіренко наголосив, що цьому є пояснення.

«Зріджений газ дуже втратив у реалізації через мобілізацію та війну в цілому. Ці фактори впливають на споживання пального», - каже Сіренко.

Також на зниження вартості автомобільного газу може вплинути зростання конкуренції серед українських АЗС. Оператори продовжують виборювати свого споживача.

Як у квітні зросли ціни на пальне

За даними консалтингової групи А-95, з початку квітня бензин А-92 подорожчав з 50,83 грн за літр до 51,31 грн, А-95 - з 53,77 грн до 54,32 грн, А-95(+) (Premium) - з 57,29 грн до 57,78, дизельне паливо - з 54,01 грн до 54,55 грн за літр. Автогаз при цьому трохи подешевшав – з 28,14 грн до 28,05 грн.
Зміна цін відбувалася за рідкісним винятком, майже щодня - на кілька копійок на день.

У другій половині березня щодо бензину зберігалася така сама тенденція. 14 березня А-92 коштував 48,84 грн, А-95 - 52,04 грн, А-95(+) - 55,6 грн, дизель - 52,44 грн. Автогаз у другій половині березня теж трохи дорожчав - з 14 березня до 1 квітня його ціна піднялася з 27,91 до 28,14. Але з 4 квітня ціна на нього почала трохи знижуватися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.