Для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації із вами зв’яжеться працівник Пенсійного фонду України
Під час війни українці, які не можуть фізично відвідати відділення банку чи пенсійного фонду можуть пройти ідентифікацію віддалено. Уряд створив можливості відеоідентифікації. Записатися на її проходження можна через вебпортал Пенсійного фонду України.
Як нагадали у Мінсоцполітики, усі отримувачі пенсій та соціальних виплат мають проходити фізичну ідентифікацію. Така норма діє в Україні ще з 2004 року. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи отримує виплати від держави саме та особа, якій їх призначили та чи жива вона.
Відеоідентифікація здійснюється не раніше ніж 10 робочих і не пізніше ніж 30 календарних днів з дати подання заяви. Для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації із вами зв’яжеться працівник Пенсійного фонду України. В інтересах малолітніх або неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подають батьки, усиновлювачі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники.
Кожен українець і українка може вийти на пенсію після того, як йому або їй виповниться 60 років. У 2023 році у більшості випадків (крім визначених законодавством винятків) право на це мають люди, чий страховий стаж є більшим за 30 років. Проте до 2028 року він щорічно змінюватиметься. Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.