Більшість поштоматів працюють за однією схемою: користувачі комунікують зі службою доставки через додатки чи чат-боти, отримають відповідні повідомлення щодо посилки, підʼєднуються за допомогою функції Bluetooth до поштомата і, користуючись підказками, отримають або відправляють посилки
В Україні зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних терміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках. Нижче читайте, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом Meest, Rozetka та Укрпошти.
Більшість поштоматів працюють за однією схемою: користувачі комунікують зі службою доставки через додатки чи чат-боти, отримають відповідні повідомлення щодо посилки, підʼєднуються за допомогою функції Bluetooth до поштомата і, користуючись підказками, отримують або відправляють посилки. Як пише видання Dev.ua, через поштомати Meest можна відправляти документи, книжки, іншу дрібну продукцію, посилки малого формату та посилки електронної комерції. Габарити посилок для поштомата можуть варіюватись:
Інструкцію, як скористатись поштоматом можна також подивитись на відео.
З 11 березня по 31 травня 2024 року діє акційна пропозиція на посилки, створені в додатку або на сайті Meest ПОШТА. Тарифи на доставку по Україні в такому випадку будуть:
Сплатити пересилку може як відправник, так і отримувач. Це можна вказати за допомогою додатку. Видається посилка тільки після оплати. Поштомати Meest можна знайти за посиланням. У служби є додаток на App Store чи Google Play, або можна скористатися чат-ботом Telegram чи Viber для замовлення або отримання посилки через поштомат, або щоб поставити інші питання. Служба Meest співпрацює з інтернет-магазинами та супермаркетами і для їх клієнтів діє безкоштовна доставка.
Товари в маркет-плейсі Rozetka можливо замовити з доставкою в поштомат. В поштоматах служби посилки можна лише забрати, на відправлення вони не працюють. Для цього потрібно:
По Києву встановлено 52 поштомати Rozetka. Наразі по Україні працюють 4:
А також поштомати розміщені на деяких станціях метро Києва. Мапу з розміщенням поштоматів, магазинів та відділень ROZETKA можна знайти за посиланням. Поштомати Rozetka працюють цілодобово щодня.
У вересні 2021 року Укрпошта повідомила, що тестує видачу відправлень через поштомати, які встановлені у 30 відділеннях Києва за звичайними тарифами на послуги відправлень за підтримки компанії Omnic. За рік вже під час повномасштабної війни, після прийняття законопроєкту № 4353 "Проєкт Закону про поштовий зв’язок", вказувалося, що, зокрема, в Україні поштові скриньки замінять поштомати з QR-кодами. Але інформації про поштомати на сайті Укрпошти наразі не має.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.