Українцям нагадали, які правила оформлення ID-картки та які документи потрібно надавати міграційній службі
Кожен громадянин у віці 14 років зобов’язаний отримати свій перший паспорт. Якщо не зробити це до 18-ти років, то доведеться проходити додаткову процедуру зі встановлення особи. Якщо громадянин не має ідентифікаційного коду (номеру платника податків), то його оформлять разом з першим паспортом.
У Міністерстві внутрішніх справ розповіли, як можна прискорити оформлення ID-картки. Зокрема, можна скористатися електронною чергою та сплатити послугу онлайн. Це допоможе пришвидшити процедуру подання документів на оформлення паспорта. Квитанцію потрібно буде роздрукувати та надати працівнику Державної міграційної служби.
Якщо громадянин у місячний термін після досягнення 25-ти або 45-ти років не встиг вклеїти фотокартку в паспорт старого зразка («книжечка»), то його зобов'яжуть обміняти паспорт на ID-картку. Проте під час дії воєнного стану вклеїти фото в паспорт можна в будь-який момент. Які документи (за їх наявності) потрібно додати при оформленні ID-картки:
Це потрібно для того, щоб у безконтактному електронному носії вашої ID-картки містилася вищевказана інформація. Також у МВС зауважили, що готовий паспорт буде зберігатися у підрозділі міграційної служби до скасування воєнного стану. Однак краще за можливості отримати документ вчасно.
У випадку зміни прізвища громадянин повинен обміняти документи, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Це можна зробити незалежно від місця реєстрації. Експерти зазначили, що для цього потрібно дотримуватися таких рекомендацій:
Головнокомандувачем ЗСУ став Олександр Сирський. Про це 8 лютого оголосив президент Володимир Зеленський. Він подякував попередньому головкому Збройних сил України, генералу Валерію Залужному за два роки захисту. І заявив про повне оновлення військового керівництва країни.