У міграційній службі посилаються на статтю 6 Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"
У разі перейменування вулиці паспортні документи змінювати не потрібно. Адже нова назва не є зміною місця проживання. Зазначені відомості вносяться до документів лише за бажанням. Про це повідомили у міграційній службі Тернопільської області.
Статтею 6 Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначено, що у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, зі збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом міністрів України порядку. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів.
Обов’язку особи змінювати паспорт чи звертатися до органів реєстрації для внесення таких відомостей законодавством не передбачено. Внесення змін може відбуватися під час обміну паспорта у разі закінченням терміну його дії, зміни прізвища, під час вклеювання фотокартки у паспорт книжечку при досягненні 25-, 45-тирічного віку.
Персоналізацію паспортного документа здійснює Поліграфічний комбінат "Україна" після успішного завершення працівниками міграційної служби перевірок згідно наданої заявником інформації. Коли паспорту присвоєний номер і він надрукований, інформація про нього одразу може з’явитися у мобільному застосунку "Дія". Та це лише означає, що документ надрукований й технологічний ланцюжок від дати подання заяви на оформлення паспорта до моменту його отримання ще не завершений. Забрати готовий паспорт можна тільки після появи статусу: "Документ доставлений до підрозділу Міграційної служби /дата/ та може бути отриманий заявником" на сервісі "Перевірка стану оформлення документів", доступному за посиланням.
Коли до органу ДМС надходить готовий паспорт, працівники міграційної служби виставляють позначку про його прибуття, після чого сервіс видає відповідну інформацію запитувачу. Слід мати на увазі, що поки власник паспорта або його законний представник не отримають готовий документ у підрозділі міграційної служби, він вважається недійсним і вчинення будь-яких дій за допомогою електронної версії паспорта у мобільному застосунку "Дія" є незаконним.
Фальшиві документи зараз виглядають як справжні? Як вирізнити підробку, розповіла Вікторія Куліковська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.