Як вийти вчасно на пенсію, якщо є періоди неповного страхового стажу, пояснили в Пенсійному фонді

У 2024 році для набуття права на призначення пенсії у 60 років необхідно мати не менше 31 року страхового стажу, якщо його немає, то можна докупити

Пенсія
Стаж до пенсії можна докупити

Одним із визначальних факторів призначення пенсії є наявність страхового стажу.
Якщо наявного стажу не вистачає, варто звернути увагу на періоди, протягом яких роботодавець за офіційно працевлаштовану особу сплачував неповний місяць (менше мінімальної заробітної плати). Це рекомендують в Пенсійному фонді.

В Пенсійному фонді рекомендують, якщо наявного стажу не вистачає, варто звернути увагу на періоди, протягом яких роботодавець за офіційно працевлаштовану особу сплачував неповний місяць (менше мінімальної заробітної плати).

«Адже будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають неповний страховий стаж, працювали неповний робочий день, були прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнені не останнім днем тощо, можуть здійснити доплату до мінімального страхового внеску за період з 1 січня 2004 року. Цією можливістю у 2024 році скористались 64 особи, здійснивши доплату на загальну суму 570,3 тис. грн», - повідомили у ПФУ.

Як розраховується і здійснюється доплата пояснила начальниця фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Сніжана Соловей.

«Доплата за попередні період (роки) розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати на дату її здійснення. На сьогодні мінімальний страховий внесок складає 1760,00 грн (тобто заробітна плата 8000 грн * 22 %). Для здійснення доплати громадянам необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України», - рекомендує фахівчиня.

Як отримати довідки про заробітну плату та страховий стаж на вебпорталі ПФУ

Отримати довідки про страховий стаж та заробітну плату можна онлайн — через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього необхідно виконати декілька простих дій.

  • Увійдіть на сторінку вебпорталу е-послуг Пенсійного фонду України.
  • Авторизуйтеся в особистому кабінеті за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
  • Знайдіть розділ «Комунікації з ПФУ» в лівому боковому меню та натисніть «Запит на отримання електронних документів».
  • Заповніть поля розділу запиту, надайте згоду на обробку персональних даних та натисніть «Відправити до ПФУ».
  • У розділі «Мої звернення» натисніть на свій запит зі статусом «Виконано» та завантажте довідку в PDF-форматі.

Електронні довідки з QR-кодом (про страховий стаж, заробітну плату, розмір пенсії тощо) мають таку ж законну силу, як і паперові аналоги, підписані уповноваженою особою органу Пенсійного фонду України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube