Для того, щоб вклеїти фотокартку в паспорт, є місяць після досягнення 25- чи 45-річного віку. Якщо ж цей період пропущено, то буде потрібно обов'язково отримувати ID-карту
В Україні фотографію в паспорті громадяни повинні змінювати двічі. Йдеться про досягнення 25 та 45 років. Проте фото в паспорт-книжечку потрібно вклеїти в потрібний термін, інакше громадянин буде змушений обов'язково оформлювати паспорт нового зразку - ID-карту. Про це 19 лютого розповіли у Державній міграційній службі України.
Зазначається, що для того, щоб вклеїти фото в паспорт потрібно звернутися до паспортного сервісу, центру надання адміністративних послуг чи територіального центру Державної міграційної служби за місцем реєстрації (або за фактичним місцем проживання).
При цьому експерти пояснили, що те саме стосується переселенців. Громадяни зі статусом Вимушено переміщених осіб можуть подати заяву та документи до потрібного органу за місцем проживання. При цьому місце проживання потрібно підтвердити довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Зазначається, що вклеїти нове фото у паспорт старого зразку - це безкоштовна послуга. При цьому немає потреби записуватися через електронну чергу. Однак є правила щодо термінів. Річ у тім, що для того, щоб вклеїти фотокартку в паспорт, є місяць після досягнення 25- чи 45-річного віку. Якщо ж цей період пропущено, то буде потрібно обов'язково отримувати ID-карту. Проте під час воєнного стану змінити фото громадяни можуть в будь-який період.
77 річна пенсіонерка з Херсонської області нещодавно оформила свій довгоочікуваний закордонний паспорт. У міграційній службі розповіли, що Капітоліна Василівна від початку повномасштабної війни пережила постійні обстріли, а також окупацію Олешок. Жінка також проживала на території після затоплення територій міста внаслідок підриву військами рф Каховської ГЕС, а потім - переїзд наприкінці 2023 року у м. Жашків, що на Черкащині.
Тепер жінка в терміновому порядку оформила закордонний паспорт. Наступного дня після подачі заявки вона прийшла отримувати документ.
"Пані Капітоліна каже, що у такому поважному віці не планувала відвідини закордону, але у Норвегії її очікують найдорожчі – онука та новонароджена правнучка", - розповіли в Державній міграційній службі.
Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.