Оформлювала документ жінка в терміновому порядку: наступного ж дня після подачі заявки вона прийшла отримувати документ
Багатьом українцям зі статусом Вимушено переміщених осіб потрібно відновлювати або оформлювати документи.На цей раз стало відомо, що 77-річна переселенка з Херсонської області оформила закордонний паспорт громадянина України. Тепер вона збирається їхати до Норвегії, щоб побачитися з родиною. Про це розповіли в Державній міграційній службі 16 лютого.
Зазначається, що Капітоліна Василівна від початку повномасштабної війни пережила постійні обстріли, а також окупацію Олешок. Пенсіонерка була вимушена проживати там після затоплення територій міста внаслідок підриву військами рф Каховської ГЕС та переїзд наприкінці 2023 року у м. Жашків, що на Черкащині.
Після того, як жінка трохи оговталася від пережитого, вона вирішила оформити закордонний паспорт. Для цього вона звернулася до міграційної служби. Капітоліна Василівна з нетерпінням очікувала на виготовлення документа. Оформлювала документ жінка в терміновому порядку: наступного ж дня після подачі заявки вона прийшла отримувати документ.
"Пані Капітоліна каже, що у такому поважному віці не планувала відвідини закордону, але у Норвегії її очікують найдорожчі – онука та новонароджена правнучка", - розповіли в Державній міграційній службі.
Раніше у Державній міграційній службі розповідали історію 28-річної українки. Вона переїхала з Донецької області до Черкаської області. Так вийшло, що в 16 років вона не зверталася за оформленням паспорта, а відповідно - проживала без документів.
Жінка звернулася до Державної міграційної служби. Оскільки документів у неї не було, довелося доводити громадянство. Батько жінки є громадянином України, однак офіційно це ніде не було засвідчено. Тому для становлення батьківства та підтвердження громадянства Сєлєни було проведено судову молекулярно-генетичну експертизу на батьківство (ДНК).
"У найближчих планах жінки, яка у 28 років отримала перший паспорт, впорядкування документів своїм дітям та налагодження життя. Каже, що з ID-карткою для цього є більше можливостей", - розповіли в ДМСУ.
У нашому інфраструктурному огляді з Павлом Авдокушиним отримаємо важливі деталі щодо заміни частини тунелю між станціями метро «Либідська» та «Деміївська». Відкриємо завісу навколо технології, яку використовуватимуть, та дізнаємось, скільки часу знадобиться на цей важливий етап реконструкції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.