Яку надбавку до пенсії отримують діти війни та люди з наднормативним стажем: є низка умов

Читать на русском

За законом "діти війни " мають отримувати надбавки до пенсії, проте не всі про це знають і для уточнення треба звернутися до ПФУ

Читать на русском
Пенсія
"Діти війни" мають надбавку до пенсії

За законом "діти війни " мають отримувати надбавки до пенсії, проте не всі про це знають і для уточнення треба звернутися до ПФУ

Багато людей зі статусом «діти війни» домагаються виплат через суд за попередні роки. І Пенсійному фонду доводиться виконувати рішення суду та виплачувати гроші пенсіонерам. Про те, скільки отримують надбавок «діти війни», 25 лютого повідомляє "На пенсії".

Експерти з пенсійної справи пояснюють, щоб дізнатися про те, чи входить надбавка як «дитині війни» до пенсійної виплати, необхідно звернутися до Пенсійного фонду.

«Можливо, надбавка у розмірі 66,43 грн. входить у розмір пенсії, але пенсіонер про це не знає», - зауважують вони.

Нагадаємо, що згідно Закону "Про соціальний статус дітей війни", діти війни – це особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.

Щодо надбавки за наднормовий стаж, то її отримують не всі категорії громадян. Наприклад, військовослужбовцям, держслужбовцям, науковцям та чорнобильцям такої надбавки не дають.

Розмір надбавки кожний рік понаднормового стажу дорівнює 1% від розміру розрахункової пенсії. Проте вона не має перевищувати 1% від розміру мінімальної пенсії за віком. Оскільки практично всі пенсії або вищі, або рівні мінімальної, то і, як правило, надбавка за кожний наднормативний рік дорівнює 1% мінімальної пенсії. Мінімальна пенсія, у свою чергу, дорівнює прожитковому мінімуму для громадян непрацездатного віку. На сьогоднішній день прожитковий мінімум дорівнює 2027 гривням.

У Мінсоцполітики назвали відсоток індексації пенсій

Міністерство соціальної політики розрахувало коефіцієнт індексації пенсій з 1 березня 2024 року. Відповідно виплати збільшать на 7,9%. Раніше говорили про 13%. Відповідний проєкт постанови Кабінету міністрів оприлюднено на сайті СПО об’єднань профспілок 22 лютого.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника інфляції за попередній рік (у 2023 році 5,1%) та 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (10,72%). Таким чином, показник індексації пенсій становитиме 7,9 % ((5,1% + 10,72 %) /2), йдеться в пояснювальній записці.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.