З 1 квітня підвищуються штрафи для роботодавців за порушення закону про працю: до чого готуватися

В Україні з 1 квітня, зростуть не тільки мінімальна зарплата та соціальні виплати - з цього ж дня в Україні жорсткіше каратимуть роботодавців за незадекларовану належним чином працю співробітників

Податкові перевірки
Змінюються розміри штрафів за використання незадекларованої праці

У зв’язку зі збільшенням з 1 квітня 2024 року мінімальної заробітної плати до 8000 грн, змінюються розміри штрафів за використання незадекларованої праці. Про це повідомили 20 березня в Головному управлінні ДПС у Київській області.

Які будуть суми штрафів

У податковій розповіли про збільшення штрафів з 1 квітня через підвищення мінімалки.

Розміри штрафів становитимуть:

  • За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) "світитиме" штраф у розмірі 10-кратного розміру мінімальної зарплати, за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення, – 80 000 грн.
  • За оформлення працівника на неповний робочий час чи за трудовим договором із нефіксованим робочим часом у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу; За виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків буде покарання у вигляді попередження – до юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп.
  • За вчинення аналогічного порушення повторно, протягом 2 років із дня виявлення порушення загрожуватиме штраф у 30-кратному розмірі МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, – 240 000 грн.
  • За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці "світитиме" 2-кратний розмір МЗП, за кожного працівника, щодо якого скоїли порушення, – 16 000 грн.

Податки 2024 — що зміниться для підприємців

З 1 квітня оновляться розміри податків, які потрібно сплачувати фізичним особам-підприємці (ФОП). Так, ставка єдиного податку залежить від групи і від рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО):

  • І група — 302,80 грн (до 10% ПМПО);
  • ІІ група — 1420 грн (до 20% МЗП);
  • ІІІ група — не залежить від МЗП (5% доходу або 3% доходу "плюс" податок на додану вартість).

Щоби належати до однієї групи платників податку, підприємцям не варто порушувати граничні обсяги доходу, які залежать від розміру мінімальної зарплати:

  • І група — 1 185 700 грн (167 мінімалок);
  • ІІ група — 5 921 400 грн (834 мінімалок);
  • ІІІ група — 8 285 700 грн (1167 мінімалок).

Останнім часом в мережі та ЗМІ вибухла справжня хвиля обурення щодо Польщі. Виявилося, що вони пропонують ЄС скасувати всі торгові преференції, які Україна отримала під час війни. Прем’єр-міністр Польщі, Дональд Туск, вважає, що зараз потрібні зміни, що захищали б європейські та польські ринки і виробників. Що на це скаже політолог Андрій Золотарьов? Чи можна це розглядати як ще одну зраду від Польщі? І чи варто Україні віддавати свої життя захищаючи європейський ринок і всю Європу від російської навали?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube