З 1 січня зміняться суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових авто

Фізичні та юридичні особи під час першої державної реєстрації автомобіля мають сплатити збір до ПФУ

Пенсійний фонд, державне пенсійне страхування
Зменшити збір до ПФУ при купівлі легкового автомобіля неможливо

З 1 січня 2024 року змінилися суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових авто на території України. Нагадаємо, що в травні 2022 року були внесені зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій. Які суми збору з реєстрації авто у наступному році і від чого вони залежать?

В ПФУ пояснили, що згідно з Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» при набутті права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, фізичні особи сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2022 року № 589 внесено зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Відтепер, фізичні та юридичні особи під час першої державної реєстрації автомобіля мають сплатити збір до Пенсійного фонду, який залежить від вартості, вказаної в договорі купівлі-продажу, але не нижче вартості, зазначеної у митній декларації.

«Тобто, якщо раніше сума пенсійного збору вираховувалась виходячи з митної декларації вартості автомобіля, то тепер вона вираховується на підставі вартості транспортного засобу, вказаної у договорі. При цьому ціна автівки не має бути нижчою митної вартості. Отже зменшити збір при купівлі легкового автомобіля неможливо, а навпаки, він буде збільшений залежно від вартості, зазначеної у договорі», - пояснюють юристи.

В Пенсійному фонді України повідомили, що розмір збору залежить від суми прожиткового мінімуму, який з 1 січня 2024 року становить 3028 грн.

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування сплачується у розмірі залежно від вартості легкового автомобіля, визначеної відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість, без урахування податку на додану вартість, у розмірі:

  • 3 відсотки – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4 відсотки – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5 відсотків – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року – більше 878,1 тис. грн.

Отже, з 1 січня 2023 року (звітного року):

  • не перевищує або дорівнює 499620,0 грн – сплачується 3%;
  • більше ніж 499620,0 грн, але не перевищує або дорівнює 878120,0 грн – 4%;
  • більше ніж 878,1 тис. грн – 5%.

Збір сплачується на бюджетні рахунки, відкриті в органах Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС. Номери рахунків можна дізнатися на сайті ДКСУ в розділі Діяльність/Реквізити дохідних рахунків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube