Юридичні або фізичні особи можуть сплачувати через Пенсійний фонд України персоналізовані благодійні внески
В Пенсійному Фонді відповіли, як здійснити благодійну пожертву на користь конкретного пенсіонера та при цьому зрозуміти, яку суму він отримає. Крім того, у відомстві розповіли, чим відрізняється добровільна сплата внесків до ПФУ від благодійних пожертв.
В Пенсійному фонді пояснили, що відповіді на ці питання містяться у Законі України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні”, який набрав чинності у грудні 2022 року.
Відповідно до встановленого цим законом порядку зі сплаченої на окремий рахунок Пенсійного фонду України благодійної пожертви 70 відсотків суми виплачується пенсіонеру.
А 30 відсотків суми – спрямовується до бюджету Фонду та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій (стаття 72-1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).
"Наприклад, якщо благодійна пожертва становить 10 000 грн, пенсіонер отримає 7000 грн", - йдеться у відповіді.
Щодо другого питання – чим відрізняється добровільна сплата внесків до ПФУ від благодійних пожертв, то у Фонді пояснили:
Юридичні або фізичні особи можуть сплачувати через Пенсійний фонд України персоналізовані благодійні внески (70 % від сплаченої суми буде адресовано визначеному пенсіонеру) або знеособлені благодійні пожертви.
Знеособлені благодійні пожертви у повному обсязі та 30 % від персоналізованих благодійних внесків є коштами Пенсійного фонду України, які використовуються згідно з частиною першою статті 73 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Кошти надходитимуть на рахунок Пенсійного фонду та не підлягають поверненню.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.