Якщо розмір житла більше: у ПФУ пояснили, хто може отримувати субсидії в такому випадку

Читать на русском

У ПФУ пояснили, кому призначають субсидію на понаднормову площу житла

Читать на русском
У ПФУ пояснили, чи можна отримати субсидію на житло з понаднормовою площею
Субсидії

У ПФУ пояснили, кому призначають субсидію на понаднормову площу житла

Українці активно оформлюють субсидію на комунальні послуги під час опалювального сезону. Водночас є певні правила щодо призначення виплат. На цей раз експерти пояснили, кому можуть призначити допомогу від держави на житло з понаднормовою площею. 

Про це розповіли на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Слід підкреслити, що субсидія призначається на житло площею 13,65 м2 на особу, а також плюс 35,22 м2на сім'ю. При цьому норма житла, розрахована для домогосподарства, збільшується на 30 відсотків для непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі. Водночас як пояснили у ПФУ, законодавство передбачає категорії, яким субсидію можуть призначити на житло з площею понад норми. 

До пресслужби Пенсійного фонду звернулися з питанням, чи має право громадянин отримувати субсидію на комунальні послуги на понаднормову площу житла, якщо отримує пенсію за вислугу років. У ПФУ підкреслили, що законодавство передбачає, що є низка категорій, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла. Зокрема, це стосується громадян, які є непрацездатними. 

Експерти фонду пояснили, що субсидія на понаднормову площу житла може бути призначена непрацездатним і непрацюючим громадянам, які проживають самі. Також це стосується пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років. Проте це лише за умови, що людина вже досягла пенсійного віку (60 років). 

"Житлова субсидія на понаднормову площу житла призначається у разі, якщо про це зазначено у заяві", - підкреслили в Пенсійному фонді України. 

Субсидії в Україні

Нещодавно експерти пояснювали, що в Україні можуть достроково скасувати виплати субсидій на комунальні послуги. Для того, щоб цього не сталося, громадяни повинні повідомляти Пенсійному фонду про певні зміни. Йдеться про обставини, які впливають на право отримувати допомогу. Повідомляти ПФУ про зміни треба протягом 30 днів. Йдеться про таку інформацію:

  • переїзд;
  • набуття додаткового доходу;
  • зміна складу родини;
  • майнові зміни;
  • отримання спадщини;
  • покупка авто;
  • член родини перебуває за кордоном понад 60 календарних днів;
  • валютні операції на понад 50 тисяч гривень (це дає підстави не вважати родину малозабезпеченою).

Слід підкреслити, що субсидія на комунальні послуги призначається, якщо витрати на них перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу родини до завершення воєнного стану та протягом місяця після його скасування. Для оформлення субсидії необхідно звертатися з відповідною заявою до Пенсійного фонду. Крім того, документи можна подати онлайн: або через портал електронних послуг ПФУ, або через портал Дія. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.