Пенсіонери можуть пройти ідентифікацію онлайн: як це зробити

Читать на русском

Як пройти процедуру ідентифікації через портал ПФУ

Читать на русском
Процедуру ідентифікації можна пройти онлайн
Пенсіонери

Як пройти процедуру ідентифікації через портал ПФУ

Українці можуть пройти процедуру ідентифікації онлайн, не виходячи з дому. Записатися на проходження процедуру можна через портал електронних послуг Пенсійного фонду. Урядовці пояснили, як це зробити. 

Про це розповіли в пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Зазначається, що для того, щоб пенсіонерам пройти процедуру ідентифікації онлайн, потрібно скористатися порталом ПФУ за посиланням. Далі потрібно слідувати інструкції: 

  • У верхній частині екрана обрати "Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку";
  • У формі, яка з'явиться на екрані, заповнити всі поля, які позначені зірочкою (якщо є необхідність, варто вказати послугу, якою потрібно пенсіонера забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника тощо);
  • До заяви можна додати скановані копії документів (паспорта, пенсійного посвідчення, ідентифікаційного номера, свідоцтва про народження, трудової книжки тощо);
  • Натиснути "Подати заяву". 

Експерти підкреслили, що якщо йдеться про недієздатну особу, заява подається опікуном або піклувальником. Після того як заява подана, працівник Пенсійного фонду зв'яжеться з людиною для проходження ідентифікації. Буде узгоджено час і спосіб проведення процедури.     

"Зазначимо, що відеоконференцзв’язок може бути проведений через одну із програмних платформ, яку обере заявник: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom. Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів із дати подання заяви (звернення)", - пояснили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

Електронні послуги для пенсіонерів

Українці можуть оформити пенсію онлайн навіть в тому випадку, якщо вони перебувають за кордоном. Для цього потрібно зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України та вибрати вкладку "Заява про призначення пенсії", а також авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Після цього лишаються такі кроки:

  • Обрати "Щодо пенсійного забезпечення";
  • Натиснути "Заява на призначення пенсії" та погодитись на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про обробку заяви;
  • Натиснути "Продовжити";
  • Обрати вид пенсії (наприклад, "пенсія за віком");
  • Заповнити анкету, надати згоду на передачу та обробку своїх персональних даних;
  • Прикріпити скан-копії документів, перелік яких буде наведений перед формуванням заяви;
  • Перевірити внесені дані;
  • Підписати заяву за допомогою КЕП (натиснути кнопку "Підписати та відправити до ПФУ"). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.