Пенсіонери можуть пройти ідентифікацію онлайн: як це зробити

Як пройти процедуру ідентифікації через портал ПФУ

Процедуру ідентифікації можна пройти онлайн
Пенсіонери

Українці можуть пройти процедуру ідентифікації онлайн, не виходячи з дому. Записатися на проходження процедуру можна через портал електронних послуг Пенсійного фонду. Урядовці пояснили, як це зробити. 

Про це розповіли в пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Зазначається, що для того, щоб пенсіонерам пройти процедуру ідентифікації онлайн, потрібно скористатися порталом ПФУ за посиланням. Далі потрібно слідувати інструкції: 

  • У верхній частині екрана обрати "Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку";
  • У формі, яка з'явиться на екрані, заповнити всі поля, які позначені зірочкою (якщо є необхідність, варто вказати послугу, якою потрібно пенсіонера забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника тощо);
  • До заяви можна додати скановані копії документів (паспорта, пенсійного посвідчення, ідентифікаційного номера, свідоцтва про народження, трудової книжки тощо);
  • Натиснути "Подати заяву". 

Експерти підкреслили, що якщо йдеться про недієздатну особу, заява подається опікуном або піклувальником. Після того як заява подана, працівник Пенсійного фонду зв'яжеться з людиною для проходження ідентифікації. Буде узгоджено час і спосіб проведення процедури.     

"Зазначимо, що відеоконференцзв’язок може бути проведений через одну із програмних платформ, яку обере заявник: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom. Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів із дати подання заяви (звернення)", - пояснили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

Електронні послуги для пенсіонерів

Українці можуть оформити пенсію онлайн навіть в тому випадку, якщо вони перебувають за кордоном. Для цього потрібно зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України та вибрати вкладку "Заява про призначення пенсії", а також авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Після цього лишаються такі кроки:

  • Обрати "Щодо пенсійного забезпечення";
  • Натиснути "Заява на призначення пенсії" та погодитись на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про обробку заяви;
  • Натиснути "Продовжити";
  • Обрати вид пенсії (наприклад, "пенсія за віком");
  • Заповнити анкету, надати згоду на передачу та обробку своїх персональних даних;
  • Прикріпити скан-копії документів, перелік яких буде наведений перед формуванням заяви;
  • Перевірити внесені дані;
  • Підписати заяву за допомогою КЕП (натиснути кнопку "Підписати та відправити до ПФУ"). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube