Основна умова для призначення пенсії — звільнення військовослужбовців зі служби
Пенсії військовослужбовців обчислюються з розміру грошового забезпечення. Вони враховують відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Більш ретельно про нарахування пенсій військовослужбовцям розповіли в ПФУ.
Згідно із Законом України військовослужбовці за наявності встановленої вислуги на військовій службі мають право на довічну пенсію за вислугу років.
До таких військовослужбовців належать особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деякі інші особи, які мають право на пенсію за цим Законом.
Основна умова для призначення пенсії — звільнення військовослужбовців зі служби. Для таких осіб передбачено три види пенсій:
Зберігається право на пенсію військовослужбовців у разі їх призову на військову службу.
Пенсії військовослужбовців обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення.
Розміри пенсій залежно від їх виду складають:
Заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності подаються особами відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, подаються до органів Пенсійного фонду через уповноважені структурні підрозділи відповідних міністерств.
Заяву про призначення пенсії в разі втрати годувальника можна подати через уповноважені структурні підрозділи відповідних міністерств, особисто до органів Пенсійного фонду або засобами вебпорталу електронних послуг ПФУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.