За старим доменом буде відкриватися вже нова версія сайту. Але користувач ще зможе зайти на той сервіс, щоб переглянути квитки
Із 1 вересня сервіс «Укрзалізниці» для купівлі та резервування онлайн залізничних квитків за адресою booking.uz.gov.ua перестане працювати, повідомив керівник пасажирського напряму УЗ Олександр Перцовський в інтерв’ю Forbes Ukraine. Купувати квитки можна буде через новий сайт і мобільний додаток УЗ. 85% компанія вже продає онлайн.
Розроблений у 2017 році на замовлення УЗ сервіс для купівлі та резервування онлайн залізничних квитків за адресою booking.uz.gov.ua з 1 вересня припинить продаж квитків, сказав Перцовський. Клієнти зможуть й надалі купувати квитки онлайн через мобільний додаток і новий сайт (https://booking-new.uz.gov.ua/) «Укрзалізниці», а також в сторонніх сервісах із продажу залізничних квитків. За старим доменом буде відкриватися вже нова версія сайту. Але користувач ще зможе зайти на той сервіс, щоб переглянути квитки.
У 2017 році компанія UNIT виграла тендер на розробку сервісу для купівлі та резервування онлайн залізничних квитків за адресою booking.uz.gov.ua. та програмного забезпечення технологічних АРМів. Згідно з угодою, УЗ мала приймати роботи у дев’ять етапів, чотири з яких компанія здала успішно. Прийом інших п’яти етапів керівництво УЗ неодноразово саботувало, стверджував розробник, передає Rail.insider. Через що UNIT подала позов із вимогою до УЗ підписати акти виконаних робіт і виплатити заборгованість, йдеться у матеріалах судової справи.
Після цього «Укрзалізниця» без проведення відкритих торгів уклала договір на 21 млн грн на розробку АРМів і технічну підтримку сайту booking.uz.gov.ua з іншою компанією – «Вітес».
UNIT спершу звернулася зі скаргою до Антимонопольного комітету України (АМКУ). Контролюючий орган зобов’язав філію УЗ скасувати рішення про визнання ТОВ «Віртуальні інформаційні технології» («Вітес») переможцем тендера на технічну підтримку сайту booking.uz.gov.ua.
На початку 2020 року вимогу компанії задовільнив Господарський суд міста Києва. Суд зобов’язав УЗ виплатити розробнику 625 000 грн. У серпні 2022 року «Укрзалізниця» разом із Mastercard запустила власний мобільний застосунок для продажу квитків та інформування пасажирів. 14 травня 2024 року УЗ запустила новий сайт для продажу квитків за адесою booking-new.uz.gov.ua.
Укрзалізниця готує зміну частини пасажирських тарифів. Серед пропозицій — щоб ціни на квитки залежали від популярності рейсів та часу доби. Йдеться про СВ та Інтерсіті+.
«Укрзалізниця» розробляє модель, яка передбачає кілька тарифних змін. Перша зміна передбачає помірне підвищення базових тарифів щорічно з урахуванням інфляції. Також УЗ просить уряд прибрати державне регулювання цін квитків класу СВ. Попри високу вартість, їх розкуповують найшвидше», — пояснив Перцовський.
Також гнучке ціноутворення пропонують для всіх класів Інтерсіті+. При цьому можуть бути встановлені певні цінові «стелі».
Ще одна пропозиція передбачає введення більше гнучкої, динамічної тарифної моделі, щоб можна було варіювати ціни на квитки залежно від годин та днів та інших параметрів. При цьому залишатимуться й найбільш доступні тарифи для тих, для кого критична саме вартість.
Востаннє компанія підвищувала тарифи на 3−72% на міжнародні пасажирські перевезення в грудні 2023 року. Вартість квитків на поїзд Київ — Варшава — Київ, попит на який залишається ажіотажним, зросла на 72%. На проїзд в «Інтерсіті+» Київ — Перемишль — Київ ціна збільшиться на 26%, а в нічному поїзді Одеса — Перемишль — Одеса — у діапазоні 37−49%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.