За що та на скільки можуть оштрафувати ВПО - відповідь адвокатки

Читать на русском

За невиконання ВПО певної вимоги передбачене покарання у вигляді штрафу

Читать на русском
ВПО
Адвокатка розповіла, у яких випадках ВПО загрожують штрафи від 850 до 1 700 гривень

За невиконання ВПО певної вимоги передбачене покарання у вигляді штрафу

В Україні переселенцям, які через війну покинули домівки, потрібно зареєструватися на новому місці проживання. Якщо ж ВПО не дотримується цієї норми, то передбачене покарання у вигляді штрафу від 850 до 1 700 гривень. Це обумовлено постановою Кабміну №1487 від 30.12.2022 року. Як розповіла Інформатору партнерка адвокатського об'єднання "EvrikaLaw" Ольга Брус, відсутність задекларованого місця проживання не тільки позбавляє внутрішньо переміщених осіб соціальної підтримки, а й може стати причиною для отримання штрафу.

Прибувши на нове місце проживання ВПО протягом 7 днів з моменту переїзду до нового населеного пункту зобов’язана зареєструватися в місцевому ТЦК/СП.

"Це обумовлено постановою Кабміну №1487 від 30.12.2022 року. Якщо ж людина не дотримується цієї норми, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати стягнення за статтею 210 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення» у вигляді штрафу, розмір якого складає від 850 до 1 700 гривень", - заявила Брус.

Зміни у наданні допомоги ВПО

З 1 березня 2024 року запрацювали нові правила допомоги ВПО. Вони передбачені постановою Кабінету міністрів України від 26.01.2024 року № 94 "Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб". Про це повідомляв директор департаменту соціального розвитку та ветеранської політики КОДА Ігор Мещан. Виплати продовжили на 6 місяців для ВПО:

  • з-поміж пенсіонерів,
  • для громадян, які мають інвалідність 1 або 2 групи,
  • для дітей з інвалідністю,
  • для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,
  • для працездатних громадян, які стали на облік в Центр зайнятості або працевлаштувались.

Сьогодні розглянемо особливості політичної традиції в Україні, зосереджуючись на впливі президента на суспільство. В контексті сучасної ситуації розкриємо, чому Андрію Єрмаку може бути не вигідно стати премʼєр-міністром. Запрошений український політолог Володимир Фесенко поділиться своїми думками та аналізом. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяємо цікаву дискусію!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.