Отримання, заміна та відновлення паспорта - що потрібно знати ВПО

Читать на русском

Для оформлення паспорта замість втраченого/викраденого необхідно звернутися на вибір до будь-якого доступного підрозділу ДМС України, ЦНАПу чи паспортного сервісу (ДП "Документ"

Читать на русском
Паспорт
Отримання, заміна та відновлення паспорта для ВПО

Для оформлення паспорта замість втраченого/викраденого необхідно звернутися на вибір до будь-якого доступного підрозділу ДМС України, ЦНАПу чи паспортного сервісу (ДП "Документ"

Під час евакуації внутрішньо переміщені особи часто гублять важливі документи. Мова йде, зокрема, про паспорт. Юристи відповіли на найпопулярніші питання стосовно його відновлення, отримання та заміни під час дії воєнного стану.

Про це повідомили фахівці "Юридичного порадника для ВПО". Коли дитині ВПО виповнилося 14 років, для оформлення паспорта можна звернутися на вибір до будь-якого зручного:

  • підрозділу ДМС України,
  • ЦНАПу,
  • паспортного сервісу (ДП "Документ").

Місце реєстрації/фактичне проживання, наявність чи відсутність довідки ВПО значення не має. Для оформлення паспорта замість втраченого/викраденого необхідно звернутися на вибір до будь-якого доступного підрозділу ДМС України, ЦНАПу чи паспортного сервісу (ДП "Документ"), подавши:

  • заяву встановленого МВС зразка про втрату або викрадення паспорта,
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України),
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати,
  • документи, що містять змінну інформацію (про місце проживання, народження дітей, шлюб, ідентифікаційний номер).

Новий паспорт має бути виготовлено у формі ID-картки не пізніше 20 робочих днів з дня подання усіх документів. Якщо здійснюється процедура встановлення особи (у разі, якщо заявник не може надати ніяких документів), цей строк не може перевищувати 2-х місяців.

Чи можна повернутися в Україну з закордонним паспортом, у якого закінчився термін дії?

Відповідно до п. 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, у разі коли громадянин, який постійно проживає в Україні, втратив паспорт за межами України або якщо строк дії таких документів закінчився під час перебування громадянина за межами України, або встановлено, що вони є недійсними з інших причин, документом, що дає право на в'їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну, яке видається дипломатичним представництвом/консульською установою України за кордоном. Також новий "закордонний" паспорт можна виготовити в підрозділах ДП "Документ", які на сьогодні є в більшості країн Європи.

Чи можна виготовити паспорт за кордоном?

Оформити новий/обміняти внутрішній чи закордонний паспорти, а також зробити це все одночасно можна в підрозділах ДП "Документ" за кордоном.

Що буде, якщо не вклеїти фото в паспорт після досягнення 25 або 45 років?

Паспорт-книжечка обмінюється на ID-картку, серед іншого, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років. Тому якщо протягом місяця після досягнення певного віку особа не вклеїла фото до паспорта-книжечки, наступним вашим паспортом буде ID-картка. Вклеювання фотографії не здійснюється також за відсутності технічної можливості.

Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.