З початку 2024 року в Україні статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 119 громадянам
Міністерство соціальної політики України нагадує, що постраждати від торгівля людьми може будь-хто, не дивлячись на вік, соціального статусу та рівня освіти. Як себе убезпечити від злочинців, пояснили в Мінсоцполітики. Про це відомство повідомило на своєму офіційному сайті.
У 2024 році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 119 громадянам з них – 44 жінки, 65 чоловіків та 10 дітей (5 хлопців і 5 дівчат).
Згідно зі статистикою:
Водночас – за видами торгівлі людьми – 72 особи постраждали від внутрішньої торгівлі, 45 – від торгівлі людьми в інших країнах та ще 2 – інші види.
Важливо відразу відрізняти ознаки торгівлі людьми:
Важливо знати, що робити у ситуації, коли ви чи ваші близькі у небезпеці. Перш за все, звертатися на урядову «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47.
Також допомогу можна отримати за наступними номерами:
Росія і Білорусь опинилися у списку держав, влада яких фінансує торгівлю людьми. Окрім РФ та РБ, в перелік увійшли ще 11 країн. Про це йдеться в щорічному Звіті про торгівлю людьми за 2024 рік.
Його представив на брифінгу держсекретар США Ентоні Блінкен. Про це повідомляє "Голос Америки".
У Держдепі звертають особливу увагу на використання цифрових інструментів у торгівлі людьми. Зокрема, оплата робиться через зашифровані платіжні сервіси, аби уникнути відстежування. Також людьми торгують на спеціальних закритих онлайн-"маркетплейсах". Блінкен додав, що торгівля людьми - це проблема, яку жодна країна не може розв'язати самотужки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.