Жінці вручили протокол засідання комісії з розгляду акту, розрахунок обсягу та вартості необлікованої енергії та повідомили про необхідність оплати 84 821 гривні
Працівники ДТЕК провели за адресою жінки перевірку та виявили самовільне підключення електропроводки до електромережі, про що склали акт. Її просять сплатити вартість спожитої, але не облікової електроенергії у сумі 84 821 гривні. Однак вона зазначає, що виїхала з будинку та мешкає в іншому місці. Про це йдеться у рішенні Бородянського районного суду Київської області, опублікованому 4 грудня 2023 року.
Жінка з чоловіком є співвласниками будинку. 20 вересня 2017 року між ПрАТ «Київобленерго», правонаступником якого є ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», та нею було укладено договір про користування електроенергією. 21 вересня 2020 року подружжя розлучилось, він залишився проживати у будинку, а вона разом з донькою виїхала до іншого місця проживання.
3 лютого 2022 року до будинку завітали ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» та виявили самовільне підключення електропроводки до електричної мережі з порушенням схеми обліку, про що склали акт. Оскільки будинок придбали недавно, то колишнє подружжя не знало про таке самовільне підключення. 26 липня 2022 року жінці вручили протокол засідання комісії з розгляду вказаного акту, розрахунок обсягу та вартості необлікованої енергії та повідомили про необхідність оплати 84 821 гривні.
"Зазначений акт про порушення від 3 лютого 2022 року та протокол засідання комісії по розгляду цього акту від 26 липня 2022 року є недійсними, оформленими з порушенням ПРРЕЕ, оскільки акт про порушення містить відомості, які суперечать дійсним обставинам справи, схема проводки зазначена невірно, вказано, що акт складений за участі споживачки, але присутнім був лише чоловік, позивачка не була повідомлена про призначене засідання комісії по розгляду акту, дане засідання відбулося поза межами строків, визначених ПРРЕЕ, розрахунок обсягу і вартості необлікованої електроенергії є незаконним, бо нарахований всупереч вимогам, визначених ПРРЕЕ", - вказується у матеріалах справи.
У ДТЕК зазначили, що акт про порушення складений правомірно. Його розгляд, розрахунок заборгованості здійснений відповідно до вимог ПРРЕЕ та чинного законодавства України.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Спірний акт про порушення склали на території, яка була тимчасово окупована, вона своєю заявою від 26 липня 2022 року погодила дату проведення засідання комісії, тому строки його розгляду порушено не було.
"Акт про порушення складений працівниками відповідача правомірно і підстав для його скасування не вбачається. Даний акт відповідно до положень п. 8.2.6 правил розглянутий повноважною комісією, яка прийшла до обґрунтованого висновку про порушення нею правил роздрібного ринку електричної енергії. Суд не бере до уваги її твердження про недотримання представниками енергетичної компанії вимог правил при складанні вищезазначеного акту, оскільки акт згідно з вимогами п. 8.2.5 правил був складений у присутності іншого співвласника будинку третьої особи, який і підписав цей акт. Також суд не бере до уваги посилання на те, що в протоколі засідання комісії вказано, що правопорушення вчинене відкритим способом, оскільки в самому акті про порушення детально зазначається спосіб вчинення правопорушення шляхом прихованого підключення, яке, як визнає і колишнє подружжя, виявити складно, відповідно до цього проведено і нарахування обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. Таким чином, розрахунок завданих збитків відповідач здійснив відповідно до вимог чинного законодавства, доказів протилежного суду не надано", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.