Зловмисники виманюють гроші від імені Пенсійного фонду – кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему

Шахраї створюють телеграм-канали, де виманюють особисті та банківські дані пенсіонерів від імені державних закладів, при цьому використовують символіку цих установ

Пенсійний фонд, шахрайство
Шахраї виманюють гроші у пенсіонерів через спеціально створені телеграм-канали

Кіберполіція попереджає українців про нову шахрайську схему. Зловмисники створюють телеграм канали від імені держустанов і виманюють гроші. Найбільш вразлива категорія – пенсіонери. Про це кіберполіція України повідомила 9 квітня на своєму офіційному порталі.

Повідомляється, що у  телеграм-каналах, створених від імені ПФУ, особам пропонують отримати неіснуючі види соціальних послуг. При цьому використовується символіка державних установ або вигаданих організацій, які нібито допомагають пенсіонерам. Для маскування такі повідомлення розбавляються різними матеріалами і життєвими порадами.

«Застерігаємо, що посилання, розміщені в таких анонімних телеграм-каналах, можуть вести на фішингові вебсайти або на ресурси, які містять шкідливе програмне забезпечення чи дезінформацію. Також звертаємо увагу, що в майбутньому такі телеграм-канали можуть швидко перепрофілюватися для поширення ворожої пропаганди», - йдеться в повідомленні.

В кіберполіції радять перевіряти інформацію про доступні пенсіонерам соціальні послуги на офіційному сайті Пенсійного фонду України, або звернутися безпосередньо до свого управління ПФ за місцем проживання.

Водночас, інформацію про послуги для малозахищених груп населення можна дізнатися в Управлінні соціального захисту за цим посиланням.

В кіберполіції закликають дотримуватися наступних порад, щоб не стати жертвою аферистів і не втратити свої заощадження:

  • не переходьте за сумнівними посиланнями;
  • отримуйте дані про доступні соціальні послуги чи благодійну допомогу лише на офіційних сайтах організацій, які їх пропонують, або безпосередньо на їх території;
  • перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед в веденням конфіденційних даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
  • не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів;
  • не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.

При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.

На яких ресурсах перевірена інформація від Пенсійного фонду

Раніше в Пенсійному фонді попередили, що шахраї, створюючи інформаційні месенджери від імені ПФУ не просто дезінформують читачів, а збирають їхні особисті та фінансові дані. Тому нагадали адреси офіційних каналів комунікацій ПФУ:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube