Знімають гроші з банківських карток: в НБУ розповіли, яим чином українців обкрадають через інтернет

Читать на русском

Експерти розповіли, як карткові шахраї виманюють гроші з українців

Читать на русском
Карткове шахрайство
Обсяги шахрайства в Україні за рік зросли на 30-40%

Експерти розповіли, як карткові шахраї виманюють гроші з українців

В Україні за рік кількість випадків шахрайства з банківськими картками зросла на 30-40%. При цьому переважна більшість цих випадків відбулася через те, що клієнти розголошували персональні дані. Експерти розповіли, як це відбувається. 

Як розповіли у "Фінансовому Клубі", найбільш розповсюджений метод шахрайства - це соціальна інженерія. За словами заступника голови Національного банку України Олексія Шабана, 83% випадків шахрайства відбувається в інтернеті. При цьому 17% втрат за картками через фізичні пристрої – POS-термінали, банкомати, пристрої самообслуговування. За останніі два роки зросла також сума однієї незаконної операції в інтернеті (на 30%). Зараз це 3 100 гривень, а в 2022 році - це було 2 400 гривень.   

Водночас директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА Олександр Карпов зауважив, що за останні п’ять років частка соціальної інженерії у світі зросла десь з 70% до понад 95% 

"Соціальна інженерія є одним із мейнстрімів. Вона дедалі більше переходить від отримання персональних конфіденційних даних в рамках лендінгу до мотивування жертви самостійно зробити переказ. Те що ми називаємо "self fraud". Коли жертва сама здійснює платіж через довірений канал – через свій банкінг", - розповів директор з моніторингу та протидії шахрайству Сенс Банку Юрій Хмеленко.

Начальник управління інформаційної безпеки Банку Кредит Дніпро Олександр Кладько розповів, що з попереднього року є зростання кількості шахрайства на 30-40%. За словами експерта, у його фінустанові для боротьби з аферистами є спеціальний відділ, який потребує кваліфікованих фахівців.       

Заступник голови Національного банку Олексій Шабан розповів, що минулого року фіксували сплеск шахрайства: незаконних дій за платіжними картками, по яким були збитки, зросла на чверть – до 272 тисяч операцій. При цьому збитки зросли на 73%. Втрати фізичних осіб та підприємців становили 883 мільйона гривень.   

Водночас правоохоронці отримали скарг на більшу суму. У Кіберполіції кажуть про 4 мільярда гривень, згідно зі зверненнями громадян. 

Одесит втратив 32 тисячі доларів, коли спробував купити криптовалюту на Binance   

Раніше правоохоронці розповіли про те, що аферисти обманули одесита на 32 тисячі доларів. За словами чоловіка, він намагався купити криптовалюту. Одесит побачив у Telegram посилання на смарт-контракт для купівлі криптовалюти Lifeform (LFT) через біржу Binance. Згодом він здійснив три транзакції  через Web3-гаманець. Загальна сума транзакцій становила 32 тисячі доларів. У результаті чоловік втратив гроші і не отримав криптовалюту.   

При цьому служба підтримки біржі Binance повідомила, що посилання, за яким перейшов чоловік, було шахрайським. Наразі вирішується питання про внесення матеріалів справи до Єдиного реєстру досудових розслідувань України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.