1,65 мільярда гривень штрафів: результати перевірки податковою використання бізнесом касових апаратів

Читать на русском

Штрафів стало утричі більше, аніж за весь 2021 рік. Проте кількість «кас у смартфоні» збільшилась у 4 рази до 2021 року.

Читать на русском
податкова, перевірки, штраф, касові апарати
В серпні виписали штрафів на найбільшу суму

Штрафів стало утричі більше, аніж за весь 2021 рік. Проте кількість «кас у смартфоні» збільшилась у 4 рази до 2021 року.

У серпні 2023 року провели найменшу кількість перевірок – лише 1640. Але виписали найбільшу кількість штрафів – 3336. Тоді підприємців оштрафували на більш ніж на 988,15 млн грн. 

Загалом податкова за неповний 2023 рік наклала 29 тисяч 753 штрафи за порушення при роботі з реєстраторами розрахункових операцій (П/РРО) на 1,65 млрд грн. Це утричі більше, аніж за весь 2021 рік. Кількість «кас у смартфоні» збільшилась у 4 рази до 2021, натомість традиційних РРО поменшало на 5%. Про це свідчать результати дослідження сайту Опендатабот

Податкові перевірки забрали з бізнесу 1,65 мільярдів гривень: штрафи касові апарати 1

287,4 тисячі РРО та 554,6 тисячі ПРРО працює в Україні станом на початок грудня 2023 року. Сплеск їх встановлень минулого року припав на вересень — +15% за місяць. Це пов’язано зі скасуванням у жовтні мораторію на перевірки наявності касових апаратів, введеного на початку повномасштабного вторгнення.

Наразі кількість «кас у смартфоні» майже вдвічі перевищує кількість звичайних. Порівняно з листопадом 2021 року кількість ПРРО зросла у 4 рази, натомість РРО поменшало на 5%.

Податкові перевірки забрали з бізнесу 1,65 мільярдів гривень: штрафи касові апарати 2

Попри таке стрімке зростання, на ПРРО наразі припадає лише 29% від загальної кількості чеків. Проте рік до року їх більшає: для порівняння, у 2021 році частка чеків ПРРО складала лише 2,7%.

Податкові перевірки забрали з бізнесу 1,65 мільярдів гривень: штрафи касові апарати 3

Загалом 6,62 млрд чеків на загальну суму 2,3 трлн грн було виписано за 11 місяців поточного року. Загальна сума чека за П/РРО зросла у 1,5 раза до 2021 році.

Про що мова

Реєстратором розрахункових операцій (РРО) може бути або касовий апарат, або спеціальне програмне забезпечення, яке виконуватиме його функції. На початку січня 2021 року набув чинності закон, який зобов’язує підприємців вести облік. Але через протести парламент продовжив перехідний період.

Після повномасштабного вторгнення було заборонено штрафувати бізнес, в якого не було РРО. Це не стосувалося підакцизних товарів: алкоголь, бензин, скраплений газ, сигарети, авто, мотоцикли та електроенергія. А також тих, хто працює у сфері азартних ігор.

Штрафувати почали з 1 жовтня 2023 року. Це стосувалося підприємців на загальній системі оподаткування, платників єдиного податку, які є платниками ПДВ, а також ті платники єдиного податку, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів, продають технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення і ювелірні вироби, за порушення у сфері РРО сплачуватимуть штрафи у повному обсязі:

  • 100% вартості товару, реалізованої послуги при першому порушенні та
  • 150% – при кожному наступному порушенні.

Інформатор писав, що в Україні таксистам треба терміново встановити касові апарати та видавати чеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.