Адвокат радить бізнесу підготуватися до підвищеної зацікавленості податкової
В Україні бізнесу запропонували вступити до "Клубу білого бізнесу" від податкової. Відповідну пропозицію вже підтримали у Верховній раді, де в першому читанні ухвалили законопроєкт №11084 голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Керуючий партнер адвокатського об'єднання EvrikaLaw, голова комітету Національної асоціації адвокатів із питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков у коментарі Інформатору назвав цю ініціативу черговим "покращенням".
Шабельніков вважає, що ідея є надзвичайно гуманною. Парламентарі хочуть створити новий громадський договір держави з бізнесом з такими перевагами:
Але отримати "членство" досить непросто, оскільки саме податкова вирішуватиме наскільки кришталево чистим платником податків є той чи інший бізнес, а у випадку не згоди з політикою фіскального органу, компанія може швидко "посіріти" або навіть "почорніти" в очах найгуманніших у світі органів контролю. Тому поки не почався активний відбір кандидатів до "Клубу білого бізнесу" необхідно підготувати бізнес до підвищеної зацікавленості податкової.
По-перше, можуть активізуватися податкові перевірки, тим паче мораторій на перевірки скасовано. Бо як же ще інакше фіскальний орган зрозуміє, що бізнес відповідає критерію "дотримання податкового законодавства". По-друге, саме час визначитися, до якої "галузі" відноситься бізнес, і чи у компанії "податкове навантаження вище середнього по галузі". Якщо ні, то чекайте на посилення фіскального тиску, а також готуйтеся назавжди потрапити у категорію "ризикових". По-третє, якщо відбір пройдено, то саме ДПС вказуватиме суму податку на прибуток, який необхідно сплатити, бо вона знає краще за бізнес, скільки коштів не вистачає бюджету. Останнє, варто полишити надії на реформи, бо якщо бізнес потрапить до обраних, то за критику може "спуститися на землю" та стати ризиковим, а якщо ж вимагатиме активних реформ та зниження тиску - може потрапити в інший клуб, наприклад, "самогубців".
"Насправді досить рано робити висновки, але відчуття того, що держава руками бізнесу намагається вижати усе до останньої краплі з тих, хто і так намагається працювати в складних умовах та ще й сплачувати податки - це факт, який неможливо заперечувати", - підкреслив Шабельніков.
12 березня Гетманцев повідомив про розробку законопроєкту про "клуб білого бізнесу". Він пояснював, що сутність в тому, що якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього по галузі та вищий за середні по галузі рівень зп, податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюється. Це поза іншими перевагами. Перелік переглядається щокварталу.
"Це як раз про новий суспільний договір держави і бізнесу", говорив Гетманцев.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.