Клуб білого бізнесу: своїм проєктом Гетманцев хоче протидіяти бажанню підприємців реформувати податкову - експерт

Економіст Володимира Дубровський вважає, що законопроєкт Гетманцева має на меті розділити підприємців на своїх і чужих та підірвати податкову реформу

Гетманцев
Бізнесмени гостро критикують ініціативу Данила Гетманцева про так званий білий клуб

Експерти знову піддали нищівній критиці запропонований головою податкового комітету ВР Данилом Гетманцевим законопроєкт про так званий "клуб білого бізнесу". Цього разу проти цього документа висловився економіст CASE Україна Володимир Дубровський. Він каже, що законопроєкт Гетманцева має на меті розділити підприємців та підірвати їхні зусилля щодо податкової реформи.

В інтервʼю УНН Дубровський сказав, що реалізація цієї законодавчої ініціативи призведе до того, що ризиковими стануть більшість підприємств в Україні. Він зауважив, що недаремно законопроєкт Гетманцева критикує як бізнесовий омбудсмен, так і СУП, ЄБА та інші експерти.

"Цей законопроєкт ніби-то виглядає для якоїсь частини бізнесу, якоїсь частини депутатів, як щось таке, що зробить все на краще. А насправді його мета в тому, щоб розколоти бізнес і нівелювати його тиск, адже бізнес вимагає проведення справжньої податкової реформи та перезавантаженням податкової самої", - заявив Дубровський. 

Бізнесмен пояснив, що якби в Україні була ситуація, що є чіткий закон: і платник, і інспектор однозначно можуть визначити чи сплачено податки повністю, чи ні - то, можливо, щось подібне на клуб білого бізнесу могло прижитися і бути корисним. Але зараз така ситуація є лише у спрощеній системі оподаткування. І чомусь саме Гетманцев наполегливо ії нещадно нищить. 

Дубровський наголошує, що насправді неможливо точно сказати чи правильно, чи не правильно сплачений податок. І завжди, за бажанням, можна просто прийти й донарахувати щось і потім цей платник має вирішити: чи він буде домовлятися з податковою, чи він буде іти до суду оскаржувати. Тобто, чи буде в цьому "клубі" чи не буде платник – буде залежати від його стосунків з податковою.

"Якщо він домовляється – то це для податкової хороший платник, "білий". Саме ті, хто домовляються, потраплять до "білих" і до них податкова не матиме претензій. А що стосується тих, хто не хоче з податковою дружити й будуть подавати до суду – якщо платник подає до суду, то в нього виникає податкова заборгованість і він автоматично випадає з "клубу білого бізнесу". Тобто чи буде в цьому "клубі" чи не буде платник – буде залежати від його стосунків з податковою", - пояснив хитрий задум Гетманцева економіст. 

Критика Гетманцева за його ініціативу

Раніше законопроєкт Гетманцева розкритикували інші експерти та бізнесмени. Для прикладу, директор економічних програм Українського інституту майбутнього, Анатолій Амелін застеріг, що така ініціатива може призвести до збільшення тиску на підприємців, а не до його зменшення. Більшість критиків Гетманцева сходяться на тому, що тут діє дискредитаційний підхід у розділенні бізнесу на категорії. Вони  кажуть, що Гетманцев хоче узаконити процес віднесення підприємств до списку ризикових, і блокування податкових накладних - це і є його справжня мета. 

Нагадаємо, 24 квітня Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №11084 про так званий "клуб білого бізнесу", який стосується податкових перевірок. Документ був ініційований головою податкового комітету Данилом Гетманцевим. Він має на меті запровадити перелік платників податків, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube