Адвокатка пояснила, хто може виїхати за кордон - знятий чи виключений з військового обліку

Читать на русском

"Зняття" та "виключення" з військового обліку - це різні поняття

Читать на русском
Виїзд за кордон
Адвокатка про виїзд за кордон для знятих або виключених з військового обліку

"Зняття" та "виключення" з військового обліку - це різні поняття

В України особи, що виключені з військового обліку більше не є військовозобов’язаними. Відповідно вони можуть вільно перетинати державний кордон. Однак для тих, хто знявся з військового обліку ситуація дещо інша.

Як розповіла Інформатору адвокатка "EvrikaLaw" Ольга Брус, особи, що виключені з військового обліку більше не є військовозобов’язаними та можуть вільно перетинати державний кордон України. Для цього необхідно мати з собою документальне підтвердження такого виключення та відмітку проставлену ТЦК у військово-облікових документах. Також виключаються з військового обліку та можуть виїхати за межі країни особи, що досягли граничного віку в 60 років.

"Що ж стосується осіб, знятих з військового обліку то ситуація дещо інша. Відповідно до пункту 2-6 правил перетинання державного кордону громадянами України право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьої частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пункті 2-14 цих правил. Тобто теоретично, особи, що зняті з військового обліку та мають про це відповідну відмітку в облікових документах мають право перетинати державний кордон, але жодним законом це прямо не передбачено", - пояснила адвокатка. 

Що таке реєстр «Оберіг» і для чого він потрібен?

Єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» – інструмент військового обліку громадян. Він покликаний зменшити кількість помилок внаслідок людського фактора і заощадити ресурси держави та людини завдяки цифровізації. Окрема перевага — запобігання корупції. Завдяки реєстру кожен крок щодо зміни даних відстежується та підтверджується електронним підписом.

Наразі Міноборони України разом з партнерами працює над створенням електронного військового облікового документа. Це витяг з реєстру, що свідчитиме про обліковий статус громадянина – де він стоїть на обліку, чи придатний до служби.

Заява про наближення України до вступу до Євросоюзу та офіційне приєднання Швеції до НАТО - це кроки, які викликають великий інтерес. Як український політолог Андрій Золотарьов оцінює ці події? Чи настане день, коли Україна вступить у Північноатлантичний альянс і під якими умовами це може статися? Дізнайтеся більше в нашому захопливому інтерв'ю.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.