Відповідну можливість передбачає порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затверджений постановою Кабінету міністрів України
В Україні статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) можна отримати і без офіційної реєстрації місця проживання. Для цього потрібно мати документи, які підтверджують факт проживання там. Далі потрібно звернутися до органів місцевого самоврядування або центру надання адміністративних послуг.
Як розповіла Інформатору партнерка адвокатського об'єднання "EvrikaLaw" Ольга Брус, відповідну можливість передбачає порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509. Для цього потрібно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або до центру надання адміністративних послуг та надати докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили таке переміщення. Такими доказами можуть бути:
Нещодавно Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни у порядок призначення виплат на проживання для ВПО. З 1 березня 2024 року виплати буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Щоб підтримати їх, ще на 6 місяців, автоматично, продовжуються виплати для ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:
Проте значна кількість ВПО також зможуть отримати виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви. Розповідаємо, хто саме. Право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають:
Держава надає додаткову підтримку батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9 444 гривень:
Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії. Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних пів року. Також за заявою допомога продовжується:
Також право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають особи:
В усіх цих випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з-поміж ВПО у такій сім’ї, але інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.
Чи може ядро шанувальників Навального радикалізуватися та змінити свої погляди на події в росії? У нашому відео ми звернулися до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб дізнатися відповідь на це запитання. Приєднуйтеся до перегляду, щоб розглянути цю актуальну тему разом з нами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.