Аналітики просять Уряд відмовитися від ідеї Зеленського про кешбек на українське - в чому причина

Аналітичні центри України пропонують владі зосередитись на інституційних покращеннях умов ведення бізнесу в Україні, зокрема реалізації важливих проєктів з перезавантаження БЕБ, ДПС, ДМС

Кешбек на українське
Аналітичні центри України закликають представників влади відмовитись від контрпродуктивної для економіки країни ідеї щодо запровадження кешбеку за придбання українських товарів

Дев'ять аналітичних центрів України закликали владу відмовитися від "кешбеку на українське". На їхню думку, реалізація запропонованого механізму підтримки вітчизняних виробників є фінансово обтяжливою для державного бюджету та доволі складною в адмініструванні. Крім цього, будуть порушені конституційні права громадян України в частині отримання доступу до їх приватного життя, а саме їх покупок. Відповідне звернення опубліковане на сайті "Економічна експертна платформа".

Вказується, що несправедливий механізм кешбеку, який діє виключно через торговельні мережі - надалі викривить умови конкуренції на роздрібному ринку, де такі мережі вже мають домінівну ринкову силу. Такий механізм завдасть шкоди дрібним виробникам та реалізаторам і у такий спосіб надалі посилить ринкову владу великих роздрібних мереж.

"Зважаючи на зазначене, аналітичні центри закликають представників влади відмовитись від контрпродуктивної для економіки країни ідеї щодо запровадження кешбеку за придбання українських товарів та зосередитись на інституційних покращеннях умов ведення бізнесу в Україні, зокрема реалізації важливих проєктів з перезавантаження БЕБ, ДПС, ДМС", - йдеться у повідомленні.

Підписанти:

  • Інститут соціально-економічної трансформації;
  • Інститут економічних досліджень та політичних консультацій;
  • CASE Україна;
  • Інститут податкових реформ;
  • Advanter Group;
  • Growford Institute;
  • Офіс шеф-економіста Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України;
  • Палата податкових консультантів;
  • Центр громадської експертизи.

Кешбек на українські товари 

Наприкінці січня 2024 року президент України Володимир Зеленський започаткував економічну платформу "Зроблено в Україні" для постійної комунікації та координації взаємодії державних органів із бізнесом. Після цього держава зареєструвала власний бренд "Зроблено в Україні". У міністерстві економіки розраховують, що анонсовану програму "Український кешбек" запустять до кінця літа. 

"Напевно, ви чули про кешбек для українських товарів. Сподіваюсь, що у липні-серпні має бути запуск. Деталі ми потім розкажемо, але суть в тому, що українці, купуючи українські товари, будуть мати кешбек на свою картку. Це буде збільшувати лояльність до українського бренду і стимулювати українське виробництво", – сказала Свириденко.

У державному бюджеті на 2024 рік закладено 45 мільярдів гривень на підтримку вітчизняного виробника за різними програмами. Міністерство переслідує три цілі такими програмами - розвиток виробництва через стимулювання попиту, інвестиції в реальний сектор економіки та збільшення несировинного експорту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube